تشخیص باغ بودن چهار پلاك ثبتی در جلسه امروز شورا

تشخیص باغ بودن چهار پلاك ثبتی در جلسه امروز شورا

به گزارش بیمه خانه اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز چهار پلاك ثبتی را بعنوان باغ تشخیص دادند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و سی و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران بررسی باغ بودن یا نبودن پلاک ثبتی های مختلف را در دستور کار خود داشتند که در همین راستا چهار زمین را بعنوان باغ مصوب کردند.
محمد سالاری در تشریح اولین پلاک ثبتی به زمینی به مساحت 969 متر مربع واقع در ازگل منطقه1 اشاره نمود و اضافه کرد: کاربری قدیم این زمین مسکونی بوده و هم اکنون در پهنه R122 قرار گرفته است. در سال 98 این زمین با 57 اصله درخت شامل 15 درخت غیر مثمر باغ اعلام شده، نظر کمیسیون شهرسازی شورا هم با عنایت به این که در گذشته حد نصاب درختان برای باغ بودن را داشته اعلام باغ بودن این زمین است.
سالاری در تشریح پلاک ثبتی 4.1874.1 اظهار داشت: این زمین به مساحت 2740 متر واقع در منطقه 21 پیش تر توسط کمیسیون ماده 7 باغ اعلام شده، حد نصاب درختان 163 اصله است که در سال های گذشته این حد نصاب را داشته است.
اعضای شورا بعد از بحث و بررسی و اعلام نظرات مخالفان و موافقان از مجموع 18 نفر عضو حاضر در جلسه 14 نفر با رأی کمیسیون شهرسازی در خصوص باغ بودن این زمین موافقت کردند و این پلاک ثبتی بعنوان باغ اعلام گردید.
سالاری در تشریح پلاک ثبتی 72.1616 اظهار داشت: این زمین به مساحت 1000 متر واقع در سعادت آباد منطقه 2 هم اکنون در پهنه R122 قرار گرفته اما در گذشته کاربری خدمات عمومی داشته است.
وی افزود: وضعیت موجود این زمین دارای 50 اصله درخت است در صورتی که حد نصاب آن 40 اصله درخت است. بنابراین کمیسیون شهرسازی رأی به باغ بودن این زمین داده است.
اعضای شورا نهایتا با اکثریت آراء رأی به باغ بودن این زمین دادند.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در تشریح زمینی به مساحت 638 متر مربع واقع در خیابان شریعتی منطقه 1 هم اظهار داشت: در سال 98 این زمین باغ اعلام شده و حدنصاب درختان آن 21 اصله است. کمیسیون شهرسازی شورا به باغ بودن این زمین رأی داده است.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا با 9 رأی موافق این زمین را باغ تشخیص دادند.
منبع:

1399/06/04
18:56:41
5.0 / 5
1822
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane