اجرای آزمایشی سامان بازار برای ساماندهی دستفروشان

اجرای آزمایشی سامان بازار برای ساماندهی دستفروشان

مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از شروع به كار سامانه سامان بازار برای ساماندهی دستفروشان و بساط گستران تهرانی آگاهی داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، سید علی مفاخریان بهره گیری از ظرفیت های موجود شهری و شناسایی متقاضیان دستفروشی را از اهداف به کارگیری این سامانه دانست و اظهار نمود: بر طبق دستورالعمل مشاغل سیار و بی کانون مصوب شورای شهر، متقاضیان غرفه در روزبازارهایی که برای کارهای مربوط به دستفروشی و بساط گستری طراحی شده باید در این سامانه ثبت نام کنند.
وی ادامه داد: بعد از ثبت نام افراد، مسیر احراز هویت و تکمیل مدارک آنان طی و برای افراد کد شناسایی صادر می شود. افراد بعد از شناسایی بعنوان دستفروش، می توانند در روزبازارها، راسته بازارها یا پلازاها که در بعضی ساعات شبانه روز آمادگی پذیرش دارند، جانمایی شوند.
مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تاکید بر این که جانمایی دستفروشان بر طبق میزان حضور فعال در کسب و کار و نوع خدمات آنان انجام می شود، اظهار داشت: مناطق ۱۷ و ۶ و ۱۱ برای اجرای آزمایشی ساماندهی دستفروشان بعنوان مناطق پایلوت معرفی می گردند. باتوجه به تعداد بالای دستفروشان در خیابان ولیعصر (عج)و پیگیری نیروی انتظامی، مقرر شده است که برای نظم بخشی به پیاده رو، همزمان با طرح جمع آوری دستفروشان از پیاده روی ولیعصر، جهت ساماندهی و جانمایی آنها در زمینی که در ابتدای خیابان نکویی اقدام گردد و سامان بازار برای این محدوده فعالیت پایلوت را آغاز می کند.
مفاخریان در ادامه اشاره کرد: متقاضیان می توانند به آدرس www.samandehi.tehran.ir مراجعه کنند و در بخش سامان بازار اطلاعات خودرا وارد کنند تا بتوانند بعد از احراز هویت، از ظرفیت موجود برای کسب و کار استفاده کنند.
طبق گزارش روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، مفاخریان با تاکید بر نقش همراهی مردم در انتظام بخشی و ساماندهی موفق پیاده روها اظهار داشت: شهروندان با خرید نکردن از دستفروشان و بساط گسترانی که در اماکن غیر مجاز و مزاحم تردد عابرین مستقر هستند، موجب می شوند تا این افراد، برای جانمایی در محل هایی با زیرساخت کافی همچون روشنایی، ایمنی و پارکینگ تشویق شوند.1399/05/25
14:00:28
5.0 / 5
1805
تگهای خبر: انتظامی , بازار , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane