وزیر كشور اعلام كرد

جوان گرایی در دستوركار وزارت كشور

جوان گرایی در دستوركار وزارت كشور

به گزارش بیمه خانه وزیر كشور با تاكید بر اینكه سمن های جوانان در سطح ملی جایگاه حقوقی دارند بر ضرورت بهره گیری از ظرفیتهای منابع طبیعی و انسانی توسط جوانان برای توسعه كشور تاكید نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی، در نشست مشترک وزرای کشور و ورزش و جوانان با مجمع سازمان های مردم نهاد و جوانان ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر اظهار داشت: جایگاه حقوقی جوانان در سطح ملی مشخص شده و امیدواریم اتفاقی که امروز رخ داده مبداء حرکت ملی در انسجام و وحدت در سطح ملی باشد و در جهت منافع ملی امیدواریم جوانان گامهای مؤثری بردارند.
وی اضافه کرد: هم اکنون ۳۰۰۰ تشکل جوانان در کشور داریم که کار مهمی قلمداد می شود. کشور ما جوان است و ظرفیتهای زیادی دارد که باید به نحو احسن مورد استفاده قرار گیرد. بدون شک باید به مبحث جوانان ایمان و اعتقاد داشته باشیم هر چند که اعتقاد داشتن و یا نداشتن ما هیچ تاثیری در حرکت جبری حاکم شدن جوانان در سرنوشت کشور ندارد؛ چون که این روال زندگی جاری است.
وی افزود: با ظرفیت و بستر فراوان در نحوه تعلیم و تربیت کشور باید بتوانیم جوانان را به افکار مترقی و اندیشه مبتنی بر عقلانیت مسلح نماییم تا بدین سان امیدوار باشیم در راه توسعه واقعی قرار بگیریم.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که ۳۰۰۰سازمان مردم نهاد بعنوان هسته هایی که جوانان را حول محور خود جمع می کنند قلمداد می شوند، اضافه کرد: ما در تعیین مدیران جوان در وزارت کشور دو مقوله را مد نظر قرار دادیم نخست آن که سن مدیران را کاهش دهیم به شکلی که امروز متوسط سن فرمانداران ما ۴۰ تا ۴۲ سال است و توانستیم در مجموع دو تا سه سال میانگین سن مدیران در وزارت کشور را کاهش دهیم. از طرفی ۱۶ معاون استاندار از بانوان انتخاب شدند که این دو برابر زمان پیش از تصدی بنده در وزارت کشور است. در حقیقت جوانگرایی دردستور کار وزارت کشور است و استانداران باید حتما این مورد را رعایت نمایند.
وی اضافه کرد: جوانان باید مسیر خویش را باز کنند و با طرح ایده ها و اندیشه های موؤثر و تشکلهایی که شکل می دهند و اعتباری که کسب می کنند نقش مؤثر خویش را ایفا کنند.
وزیر کشور افزود: بالاترین اعتماد را امام به جوانان داشتند و امروز هم جریان توسعه و تحول که در سطح جهانی با سرعت شگفت انگیزی پیش می رود بر عهده جوانان است که باید درجهت توسعه کشور شناسایی و جهت دهی مناسبی داشته باشند.
رحمانی فضلی در مورد دادن شناسه تشکل ها و برخی انتقادها از روند طولانی اعطای شناسه ها اظهار داشت: این تأخیر گاها به دلیل استعلام هاست. اما وقتی که ما به وزارت کشور آمدیم اعلام کردیم ۲۰ روز برای این استعلام ها بر مبنای قانون مهلت وجود دارد که اگر در این زمان استعلام ها نیامد بر مبنای اختیارات قانونی ما شناسه ها را صادر می نماییم. به هر روی اگر به علت استعلام ها و سایر موضوعات در صدورشناسه ها در استان ها مشکلاتی وجود دارد باید هر چه زودتر حل و فصل شود.
وی افزود: بحث استفاده از امریه در مبحث تشکل ها امر بسیار مبارکی است. همینطور در مورد استفاده و بهره گیری از ظرفیت صدا و سیما در حوزه سازمانهای مردم نهاد با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری، سیاستهای کلی در جهت پشتیبانی از آنهاست. بدون شک باید اسم تشکل ها در صدا وسیما عنوان شود.
رحمانی فضلی تصریح کرد: ما در استانهای خود ظرفیت های بزرگی به لحاظ منابع طبیعی و انسانی داریم اما متاسفانه به علل تاریخی نتوانسته ایم نظامات مناسب تحول شرایط منطقه ای و استانی را فراهم نماییم. بنابراین این ظرفیتها می تواند توسط جوانان فعال و مورد بهره برداری قرار گیرد.
وزیر کشور در مورد مسئله افزایش قیمت مسکن که توسط فعالان حوزه تشکل های جوانان مطرح شده بود هم اظهار داشت: مسکن و افزایش آن متأثر از افزایش قیمت ارز است که باید دعا نماییم با مدیریت و تدابیری که اندیشیده می شود و آزادی عمل و قدرت عمل منطقه ای ما، این مورد حل شود. ما حجت را به تمام دنیا تمام کردیم اما ترامپ و آمریکا این قراردادها را کنار گذاشتند و باید امیدوار باشیم که به لطف خداوند بر مشکلاتی که بوجود آمده فائق آییم.
وی تصریح کرد: مشارکت فعالیت جوانان در حوزه های مختلف مقوم امنیت است و هر چند از جوانان در زمینه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی وفرهنگی بیشتر استفاده نماییم در تقویت امنیت ملی هم موفق تر خواهیم بود.
منبع:

1399/05/20
14:16:58
5.0 / 5
2219
تگهای خبر: اعتبار , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane