معاون نظارت شورای شهر تهران خبر داد

عدم پذیرش گزارش اولیه حادثه فوت و مصدومیت كارگران خدماتی ورود شورا به علل حادثه

عدم پذیرش گزارش اولیه حادثه فوت و مصدومیت كارگران خدماتی ورود شورا به علل حادثه

بیمه خانه: معاون نظارت شورای شهر تهران از ورود شورا به بررسی حادثه فوت یك پاكبان و مصدومیت دو كارگر دیگر در حوالی پل سید خندان آگاهی داد.افشین حبیب زاده در گفت و گو با ایسنا در مورد حادثه روز گذشته مرگ یکی از پاکبانان و جراحت دو پاکبان دیگر بر اثر برخورد یک خودرو با آنان در پاسخ به سوالی در خصوص این که چرا این فرد برخلاف بخشنامه نیروی انسانی در حال تمیز کردن بزرگراه بوده است، اظهار نمود: سازمان پسماند بخشنامه ای دارد که بر طبق آن حضور عوامل انسانی این سازمان در بزرگراه ها ممنوعست اما در همان بخشنامه اعلام شده که اگر نیاز بود مکان خاصی که ماشین آلات و ابزار امکان تردد ندارند، تمیز شود می توانند از نیروی انسانی استفاده کنند.

وی با بیان این که منطقه ۷ مدعی است که استفاده از نیروی انسانی در بزرگراه در حادثه روز گذشته به این علت بوده که باید نقاط حساسی را تمیز می کردند و امکان حضور ماشین آلات نبود، اظهار داشت: من با معاون خدمات شهری منطقه ۷ نیز صحبت کردم و او اعلام نموده که شرایط روز گذشته به شکلی نبود که ماشین آلات در آن مکان استفاده گردد.

رییس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران با بیان این که اگر مقرر است در بزرگراه ها از نیروی انسانی استفاده گردد باید اقدامات ایمنی و علامت گذاری ها به درستی صورت بگیرد، اظهار نمود: بر طبق بخشنامه باید چند مرحله هشدار به رانندگان داده شود که در ابتدا یک فرد با پرچم رانندگان را از حضور پاکبانان باخبر کند و پس از آن نیز در چند مرحله موانعی با فاصله های مناسب در نظر گرفته شود تا اگر خدایی ناکرده تصادفی صورت گرفت شاهد مرگ انسان نباشیم.

حبیب زاده با بیان این که حادثه روز گذشته در ساعت حدودا ۱۰ و ۳۰ دقیقه رخ داده و متاسفانه یک کارگر ایرانی جان خودرا از دست داده است و دو کارگر اهل افغانستان نیز گرفتار جراحت شدند که خوشبختانه حال آنها رو به بهبود است، اشاره کرد: شهرداری منطقه گزارش اولیه ای از این حادثه ارائه کرد اما آنرا قابل قبول ندانستم و اعلام کردم باید گزارش تصویری قبل و پس از حادثه را نیز بفرستند و بطور قطع بازرسان شورا نیز این مساله را بررسی خواهند کرد.

رییس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران با بیان این که پیمانکاران اگر بنا بر بخشنامه نتوانستند برای پاکیزگی محل هایی از بزرگراه ها از ماشین آلات استفاده کنند حتما می بایست امنیت نیروی انسانی را تامین کنند نه این که تمیز کردن یک بزرگراه خسارات جبران ناپذیری برای شهرداری به همراه داشته باشد.

وی درباب ضرورت اصلاح بخشنامه با بیان این که این بخشنامه اخیرا ابلاغ گردیده است و سه مرحله نظارت سازمان پسماند، شهرداری منطقه و پیمانکار را نیز دارد، اظهار نمود: البته باید برای این شرایط خاص تمیز کردن بزرگراه ها چاره ای بیندیشیم چونکه مگر می شود ماشین آلات کوچک تر و یا خاص طراحی نشده باشد. باید زمینه ورود این ماشین آلات را فراهم نماییم.

حبیب زاده در آخر اظهار داشت: منتظر گزارش نهایی شهرداری منطقه ۷ درباب حادثه روز گذشته هستیم و بازرسان شورا نیز اساسا ابعاد مختلف این حادثه را بررسی خواهند کرد.
1399/05/11
15:16:03
5.0 / 5
2399
تگهای خبر: خدمات , خودرو , شهرداری , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane