در جلسه ستاد مقابله با كرونا با حضور روحانی مطرح شد:

تعلیق یك هفته ای اجرای طرح ترافیك در تهران

تعلیق یك هفته ای اجرای طرح ترافیك در تهران

به گزارش بیمه خانه رئیس جمهور حفاظت از سلامتی و جان مردم را اولویت نخست تمامی مباحث، دستورالعمل ها و مصوبات ستاد ملی مقابله با كرونا دانست و تصریح كرد كه در دستورالعمل های برگزاری كنكور و مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، حفاظت از سلامتی و جان مردم بعنوان اولویت نخست، مورد توجه ویژه قرار گرفته است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: بعد از مطالعات دقیق صاحبنظران و بهره گیری از نظرات همه دستگاه ها درباره نحوه و روند برگزاری کنکور و مراسم‌ وگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، جمع بندی این مطالعات ابتدا در کمیته های امنیتی و اجتماعی و درمانی و سپس ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی شده است.

برگزاری عزاداری های مسوولانه
وی اظهارداشت: بعد از آنکه اعلام گردید با ایجاد برخی محدودیت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی، امکان برگزاری مراسم سوگواری حضرت سیدالشهدا و کنکور هست، ستاد ملی مبارزه با کرونا هم اصل برگزاری این مراسم را با حفظ و رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی تصویب و این دستورالعمل ها را ابلاغ نمود.
رئیس جمهور تصریح کرد که این دستورالعمل های ابلاغی هم کاملا منطبق بر استانداردهای جهانی سازمان بهداشت جهانی است.
روحانی با اشاره به اینکه همه دستورالعمل های ضروری بهداشتی برای بخصوص برگزاری عزاداری های مسوولانه ابلاغ گردیده است، اظهار داشت: این دستورالعمل ها ضروریست که بعنوان بخشی از الزامات شرعی و قطعی مراسم عزاداری از جانب متولیان مراسم رعایت شود چون که رعایت این دستورالعمل ها حق الناس است و محیط های عزاداری امام حسین(ع) نمی تواند جایی باشد که حق الناس در آنها رعایت نشود.
رئیس جمهور همینطور نظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی را ضروری خواند و تصریح کرد: نهادهای نظارتی باید کاملا بر روند اجرای دستورالعمل ها نظارت و اگر لازم بود با متخلفان در جهت حفظ سلامتی مردم، برخورد کنند.با بهره گیری از ابتکار بخشی از عزاداری ها به فضای مجازی و در حسینه های مجازی انجام شود
روحانی با اشاره به برگزاری موفق مراسم ماه مبارک رمضان و همکاری و همراهی خوب رسانه ملی و شبکه های مجازی در انتقال آن فضای روحانی و معنوی به جامعه، اظهار داشت: باید در مراسم عزاداری محرم هم با استفاده از ابتکارات جدید و همسو با شرایط خاص کشور در مبحث کرونا، بخشی از عزاداری ها به فضای مجازی و در حسینه های مجازی انجام گیرد.
رئیس جمهور اظهارداشت: روحانیون، مداحان، متدینین و متولیان هیات های عزاداری بدون شک دارای ابتکارات، طراحی ها و نوآوری های زیادی در این عرصه هستند که آنها را باید اجرایی و عملیاتی کنند.
روحانی با اشاره به اینکه باید شیوه های تازه ای برای عزاداری امام حسین را تجربه نماییم و هم سلامت جسم و جان و هم تقویت و تبیین ایمان حفظ شود، اظهار داشت: سوگواری ها را چنان برگزار نماییم که پس از ایام محرم کسی سوگوار عزیزانش نشود.
رئیس جمهور با قدردانی از برگزاری جلسات همفکری و توجیهی که کمیته درمان ستاد ملی و وزارت بهداشت با مسؤلان دستگاه های مذهبی، متولیان و برگزارکنندگان هیات های مذهبی، وعاظ و مداحان کشور برگزار کرده است، تصریح کرد: بدون شک با همراهی و همفکری میان دستگاه های متولی سلامت و عزیزان متولی مراسم مذهبی و با همکاری رسانه های کشور و صدا و سیما و استفاده از فضای مجازی می توان نوآوری ها و ابتکاراتی را به کار گرفت که ضمن برگزاری با شکوه عزاداری ها، شاهد کاهش تجمعات و برگزاری عمده مراسم در فضاهای باز، با هدف ارتقای استانداردهای حفظ سلامت عمومی باشیم.

پیش بینی کاهش شمار فوتی ها و مبتلایان ظرف دو هفته آتی
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز تاسف از افزایش شمار مبتلایان به کرونا و آمار فوتی ها، اظهار داشت: موج جدید شیوع بیماری کرونا قبل از آنکه به تغییر رفتار ویروس ارتباط داشته باشد، به رفتار خود ما با این ویروس باز می گردد و بررسی ها نشان داده است کاهش مراقبت ها و روند رعایت پروتکل های بهداشتی، نقش مهمی در افزایش شیوع این بیماری داشته که با عنایت به بالا رفتن حساسیت مردم و افزایش مراقبت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی، پیشبینی می شود ظرف دو هفته آتی شمار مبتلایان و آمار فوتی ها کاهش پیدا کند.
وی تصریح کرد: ضروریست که سبک زندگی را با هدف سازگاری با شرایط کنونی بیماری کرونا تغییر داده و رعایت دستورالعمل های بهداشتی را بخشی اجبار آور در هر برنامه زندگی قرار دهیم. پیشبینی می شود در خلال هفته های آتی شمار مبتلایان و آمار فوتی ها به صورت قابل توجهی کاهش پیدا کند.
در این نشست کمیته های درمان، اجتماعی-امنیتی و آموزش موظف شدند ظرف دو هفته آتی پیشنهادهای خویش را در مورد سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه نمایند.
همچنین پیشنهاد ستاد استانی مقابله با کرونای تهران از جانب کمیته اجتماعی-امنیتی مطرح و مقرر شد اجرای طرح ترافیک در شهر تهران به مدت یک هفته تعلیق شود.
منبع:

1399/05/10
23:10:36
5.0 / 5
2475
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane