گزارش بیمه خانه

برگزاری تور آموزش گنج یابی با ۵۰۰ نفر

برگزاری تور آموزش گنج یابی با ۵۰۰ نفر

یكی از مدعیان دیرینه شناسی كه ادعا كرده بود تور آموزش گنج یابی با حضور 540 نفر و 140 خودرو در اصفهان برگزار كرده، متواری شده با این وجود، یگان حفاظت از میراث فرهنگی قول دستگیری وی را داد.خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ؛ یکی از جوانان که ادعا می کند دیرینه شناس است گروهی در فضای مجازی تشکیل داده و فیلم های آموزشی درباب گنج یابی و دیرینه شناسی منتشر می کند.
وی در یک فراخوان از تمامی طرفداران خود در فضای مجازی خواست تا در ایام اخیر به نیک آباد در نزدیکی شهر اصفهان بروند آن طور که فیلم های وی در فضای مجازی پخش شده است و بر طبق ادعای خودش ۵۴۰ نفر با ۱۴۰ خودرو در این کلاس آموزش گنج یابی شرکت کرده اند.
او همین طور مخالفان خودرا با الفاظ رکیک خطاب قرار داده و اعلام نموده که طرفداران زیادی دارد که همگی آنها حامی اش هستند.
اگرچه این ادعا جای سوالات زیادی دارد چون در شهری نزدیک به اصفهان بعید است که کسی بتواند چنین اجتماعی راه بیندازد بدون اینکه کسی خبردار شود آن هم با فراخوانی که این فرد داده است. همین طور تا کنون هیچ فیلمی از این کلاس آموزشی منتشر نشده است هرچند که این فرد در صفحه خود نشان داده است چندین خودرو با هدایت وی در حال رفتن به نقطه ای از یک بیابان هستند.
او که نام مستعار خودرا پوآرو گذاشته حالا تحت پیگرد یگان حفاظت از میراث فرهنگی قرار گرفته است چونکه خیلی از باستان شناسان با دیدن این فیلم به یگان حفاظت میراث فرهنگی انتقاد کرده بودند که اگر این ادعا درست است پس یگان حفاظت از میراث فرهنگی چه می کند؟ به خصوص آنکه انتشار فیلم های آموزشی از چگونگی به دست آوردن علامت های مربوط به گنج یابی خیلی وقت است از صفحه وی منتشر می شود.
حالا سردار سرتیپ دوم امیر رحمت الهی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور از صدور احکام سنگین قضائی برای برگزارکنندگان کاروان آموزش میدانی گنج یابی آگاهی داده و گفته است: این کاروان از طرف فردی سودجو در یکی از روستاهای اصفهان به راه افتاده است که به محض اطلاع از این موضوع، مراتب به صورت ویژه در دستور کار یگان حفاظت میراث فرهنگی اصفهان، فرماندهی انتظامی استان و دادستانی قرار گرفت، بلافاصله عملیات شناسایی و دستگیری افراد سودجو و برگزارکننده این کاروان شروع شد. فعالیت این کاروان از طرف یکی از مخبرین به نیروی انتظامی و یگان حفاظت اعلام می شود و مأموران به محل حضور این کاروان مراجعه کردند که پس از وقوع درگیری بین مأموران و افراد سودجو، سه متهم در این رابطه دستگیر شدند.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور بیان کرد: با عنایت به همکاری بسیار عالی یگان حفاظت و قوه قضائیه، ظرف همین روز احکام قضائی سنگین برای متهمان صادر شد، تا درس عبرتی برای افراد سودجویی باشد که به دنبال حفاری غیرمجاز و دستیابی به اشیای تاریخی هستند. در همین رابطه پیگیری برای دستگیری متهم اصلی این پرونده که هم اکنون متواری است، در دستور کار قرار دارد، حکم توقیف خودروی او در سراسر کشور اعلام شده و این نوید را می دهیم که متهم اصلی پرونده که معروف به "پوآرو" است، نیز به زودی دستگیر خواهد شد.
سردار رحمت الهی اظهار داشت: به نظر می آید انگیزه اصلی این افراد، کسب منافع، معروف شدن در فضای مجازی، افزایش دنبال کنندگان در صفحات اجتماعی و… باشد که در هر حال این اقدام با هر انگیزه ای که باشد، از نظر ما محکوم است و دستگاه قضائی نیز احکام سنگینی را برای این عمل مجرمانه در نظر گرفته است.
او در ادامه با هشدار به حفاران غیرمجاز و افراد سودجو اظهار داشت: یگان حفاظت میراث فرهنگی در سراسر کشور تمام تحرکات و فعالیتهای حفاران غیرمجاز را رصد می کند. با عنایت به همکاری بسیار عالی قوه قضائیه با این یگان، با افراد سودجو و حفاران غیرمجاز به شدت برخورد می شود.

1399/05/03
20:38:36
5.0 / 5
2203
تگهای خبر: آموزش , انتظامی , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane