وزیر كشور:

كنكور سراسری در موعد مقرر با رعایت پروتكل ها

كنكور سراسری در موعد مقرر با رعایت پروتكل ها

وزیر كشور در آخر بیست و هفتمین جلسه كمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا كه چهارشنبه اول مردادماه انجام شد از مردم، صدا و سیما و رسانه ها درباب ترویج رعایت پروتكل های بهداشتی و اطلاع رسانی آن قدردانی نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه این جلسه در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه در جلسه امروز 6 دستورکار بررسی گردید، اظهار داشت: نخستین موضوع این جلسه کمیته، بحث تعیین تکلیف مراسم‌ ای دهه محرم بود که در جلسه قبل کمیته هم بررسی و مقرر شده بود نظرات سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت بهداشت و درمان، شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و همه دستگاههای صاحب نظر در این عرصه جمع آوری و نهایی شود. در جلسه امروز جمع بندی این نظرات مطرح و مصوبه ای در این عرصه داشتیم.
وی ابزار امیدواری کرد: بعد از تصویب در ستاد ملی، با اجرای این مصوبه بتوانیم مراسم بزرگداشت سیدالشهدا (ع) و یارانشان را داشته باشیم و همین طور حداکثر مراعات درباب بیماری کرونا را به عمل آوریم.
وزیر کشور در همین راستا اشاره کرد: این دستورالعمل بعد از تصویب در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ابلاغ خواهد گردید.
دکتر رحمانی فضلی موضوع برگزاری انتخابات میان دوره ای شهریورماه را از دیگر موضوعات مورد بحث کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا برشمرد و اظهار داشت: قبل از این درباب برگزاری انتخابات میان دوره ای تصمیم گیری شده بود و نظر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بر برگزاری انتخابات بود؛ با این وجود وزارت بهداشت باتوجه به شرایط جدید پیشنهاد برگزار نشدن این انتخابات را ارائه کرده است.
وی ادامه داد: این مساله در جلسه امروز عنوان شد که موافق و مخالفانی داشت و مقرر شد که مبتنی بر پروتکلهای وزارت بهداشت تصمیم گیری شود. بنابر این تصمیم گیری نهایی در این خصوص به جلسه بعدی موکول شد.
وزیر کشور با اشاره به اینکه در جلسه امروز موضوع شهید خدمت باردیگر طرح و بررسی گردید، عنوان کرد: قبل از این مصوبه ای دراین خصوص داشتیم که پرستاران و پزشکاران که زحمات زیادی در امر مبارزه با بیماری کرونا می کشند و به سبب مبتلاشدن به بیماری کرونا فوت می شوند، به منزله شهید تلقی شوند و یک سری امتیازات به آنها تعلق گیرد.
کارکنان نظام درمان که به سبب کرونا فوت کنند شهید خدمت هستند
وی افزود: امروز پیشنهاد وزارت بهداشت بر این بود که بعضی از کارکنان نظام درمان در سطوح خارج از کادر پزشکی و پرستاری نیز که به سبب بیماری کرونا فوت می کنند، جزو شهدای خدمت محسوب شوند که این مساله در جلسه مطرح و مصوب شد.
دکتر رحمانی فضلی برگزاری کنکور را از دیگر موضوعات مهم جلسه امروز کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی و ستاد ملی کرونا برشمرد و اظهار داشت: وزارت بهداشت، وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش با برگزاری کنکور در موعد مقرر موافق بودند. البته برگزاری کنکور با تمهیداتی در حوزه رعایت پروتکلها خصوصاً زمان اجرای کنکور که سالهای گذشته در دو روز برگزار می گردد اما امسال در صورت ضرورت در چهار روز برگزار می گردد و همین طور علاوه بر افزایش عوامل اجرایی، تعداد مراکز برگزاری آزمون افزایش قابل توجهی یافته است. درکنار این موارد گردنگیر به رعایت اصول بهداشتی همچون استفاده از ماسک در جلسه آزمون و فاصله میان صندلی نیز مورد تاکید قرار گرفت که بعد از تصویب در ستاد ملی کرونا قابل اجرا خواهد بود.
وزیرکشور با اشاره به درخواست تفویض اختیارات به استانها درباب تصمیم گیری در شرایط وضعیت قرمز استان، اظهار داشت: پیش ازاین ستاد ملی بعضی از اختیارات را داده بود که مقرر شد که استانها دراین زمینه در ستادهای متناظر استانی تصمیم گیری کنند که در ادامه با توافق وزیر کشور، وزارت بهداشت و تایید رئیس جمهور قابلیت اجرایی خواهد داشت.
دکتر رحمانی فضلی با اشاره به گزارش وزارت بهداشت از روند بیماری کرونا در استانهای مختلف اظهار داشت: تاکید و سفارش این کمیته و خصوصاً وزارت بهداشت بر ضرورت رعایت بیش از پیش پروتکلها همچون استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است.
وزیر کشور در آخر ضمن تشکر و قدردانی از مردم در هفته های اخیر به سبب رعایت بیش از پیش پروتکلهای بهداشتی مقابله با بیماری کرونا اشاره کرد: مردم تا حدود 85 درصد پروتکلهای بهداشتی را رعایت می کنند. در این راه از صدا وسیما و رسانه ها نیز سپاسگزاریم که در تبلیغ و اطلاع رسانی این مساله به خوبی عمل کردند.1399/05/02
17:07:59
5.0 / 5
2408
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane