بررسی طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی در كمیسیون اقتصادی

بررسی طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی در كمیسیون اقتصادی

یك عضو كمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی در این كمیسیون آگاهی داد.


محسن علیزاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به جلسه بامداد امروز (دوشنبه) کمیسیون اقتصادی اظهار نمود: در این نشست طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی که فوریت آن روز یکشنبه در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده بود، با حضور نمایندگان وزارتخانه های راه و شهرسازی، اقتصاد، نیرو، ارتباطات و شهرداری و ثبت احوال مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: کمیسیون اقتصادی در جلسه فردا ادامه ی این بحث را در پیش خواهد گرفت تا طرح را برای ارائه به صحن آماده نماییم.
علیزاده تصریح کرد: من معتقدم بهتر بود این طرح به صورت یک فوریتی مطرح می شد تا کار کارشناسی بیشتری درباره ی آن انجام می شد. هم اکنون ابهاماتی وجود دارد که باید روی آن کار شود. مردم دغدغه ها و انتظاراتی دارند که باید به آن دقت کنیم.
نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: هدف از ارائه ی این طرح کنترل اجاره بها عنوان شده بود اما من خودم نقش بازدارنده این طرح در کنترل قیمت ها را متوجه نشدم. این که خانه ای تا روز گذشته خالی بوده و حالا می خواهد در بازار عرضه گردد، چه تاثیری در قیمت ها خواهد گذاشت؟ اساسا نظارت زیادی دراین زمینه نیاز است.
علیزاده با بیان این که دریافت مالیات از خانه های خالی سبب افزایش درآمد دولت می شود، افزود: مردم از ما انتظار دارند اجاره بهای سرسام آور را کنترل نماییم و ما بعنوان نماینده وظیفه داریم برای مردم کار نماییم. بنظر می رسد این طرح نیاز به چکش کاری بیشتری دارد و باید تلاش نماییم دقت لازم را در جریان کارشناسی آن انجام دهیم.1399/04/23
20:48:39
5.0 / 5
2749
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane