الكترونیكی شدن صدور پروانه در تهران تا 1400

الكترونیكی شدن صدور پروانه در تهران تا 1400

رئیس كمیته شفافیت شورای شهر تهران اعلام نمود تا سال یك هزار و چهارصد پروسه تمام الكترونیكی كردن صدور پروانه در تهران به پایان می رسد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، بهاره آروین در جلسه بررسی وضعیت الکترونیکی کردن صدور پروانه در تهران اظهار داشت: دریافت صدور پروانه، عدم خلاف و اختتام کار برای مردم تهران به یک بازی مار و پله تبدیل گشته است که هر چقدر جلوتر می روند هیچ کس پاسخگو نیست.
وی با اعلان اینکه قرار بود مراجعات حضوری مکرر به شهرداری تهران و دفاتر خدمات الکترونیک برای انجام کارهای صدور پروانه کم شود و کار برای مردم تسهیل شود، اظهار داشت: هم اکنون ما در شرایط کرونایی قرار داریم و باید فرآیند صدور پروانه و اقدامات شهرسازی را کاهش داده و تمامی پروسه را الکترونیکی نماییم.
وی با اعلان اینکه می توان در ابتدا هم پروسه صدور پروانه را الکترونیکی کرد و هم در صورتی که مردم خودشان مایل بودند به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کنند، اظهار داشت: بعضی از شهروندان مایلند که حضوری کارشان را پیش ببرند و نباید حق انتخاب را از آنها بگیریم اما در این شرایط برخی افراد نیز هستند که می خواهند به صورت الکترونیکی مدارک شان را بارگذاری کنند.
به گفته رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران، در عصر اینترنت هستیم و احراز هویت سجام نیز غیرحضوری انجام می شود و صدور پروانه را هم می توان غیرحضوری انجام داد.
وی با اعلان اینکه پیشنهاد می شود یک کارگروهی جهت بررسی پروسه الکترونیکی کردن صدور پروانه تشکیل گردد تا ضمن بررسی موانع، مسیر را نیز اصلاح کنند، اظهار داشت: همین طور این کارگروه می بایست ضمن بررسی موانع قانونی، راهکارهای کمک شورا به شهرداری برای الکترونیکی کردن پروانه را پیدا کند چونکه ممکنست در این راه نیازمند مصوبات و قوانین جدید باشیم.
آروین با اعلان اینکه باید زمان مشخصی برای الکترونیکی کردن تمامی پروسه صدور پروانه در نظر گرفته شود، اظهار داشت: بنظر می رسد تا سال 1400 می توانیم پروسه صدور پروانه را در تمام الکترونیکی نماییم و این در حالیست که یک ماه آینده باردیگر جلسه ای برگزار خواهیم کرد تا در مورد این مساله به جمع بندی برسیم و ببینم که چه اقداماتی تا حالا صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: البته در این راه نیازمند اصلاحاتی نیز در قوانین هستیم که آن نیز باید حل شود و امیدواریم بتوانیم هر دو موضوع یعنی حل مشکلات قانونی و تمام الکترونیکی کردن صدور پروانه را پیش ببریم.1399/04/18
14:22:48
5.0 / 5
2782
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane