در منطقه ۱۸ صورت گرفت

تكمیل عملیات تملك املاك معارض و بازگشایی كوی زینبیه

تكمیل عملیات تملك املاك معارض و بازگشایی كوی زینبیه

به گزارش بیمه خانه عملیات تملك املاك معارض و بازگشایی كوی زینبیه در منطقه ۱۸ برگزار گردید.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، عملیات تملک املاک معارض و بازگشایی کوی زینبیه در منطقه ۱۸ با حضور محمد سالاری ریاست کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، حسن خلیل آبادی عضو کمیسون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، کاوه حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، سید محمد فیاض شهردار منطقه ۱۸ و جمعی دیگر از مسؤلان برگزار گردید.
در این مراسم‌ لید آپارتمانهای نوساز بعنوان معوض به ۳ نفر از مالکان املاک معارض واقع در این طرح، اعطا و تخریب این بناهای فرسوده شروع شد.
طبق گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، لازم به توضیح است کوی زینبیه با نام سابق کوچه تنگه در محله ولیعصر جنوبی به طول ۸۱۷ متر و عرض حداقل ۲.۵ متر حد فاصل دو خیابان شهید برادران بهرامی و پژاند واقع شده است که در طرح تفصیلی مصوب شهر تهران این کوچه بعنوان یک خیابان ۱۶ متری در نظر گرفته شده و برای بازگشایی آن می بایست ۲۷ پلاک تملک شود.
مدیریت شهری به منظور بازگشایی کوی زینبیه بعنوان یکی از اولویت های اصلی خود، طرح کلید به کلید را اجرا کرده و سازمان نوسازی شهر تهران هم با واگذاری واحدهای نوساز مجتمع های مسکونی بهاران بعنوان مسکن معوض، مجری طرح مذکور می باشد.
بر طبق این گزارش، از مجموع پلاک های نیازمند تملک تابحال ۴ پلاک تخریب و ۷ واحد آپارتمان تحویل مالکان کوی زینبیه شده است. مذاکره با مالکین ۲۳ پلاک باقیمانده در این طرح هم توسط دفتر توسعه محله ای شهید رجایی، صادقیه و ولیعصر جنوبی و شهرداری ناحیه ۲ منطقه ۱۸ در حال انجام می باشد.
در همین راستا و در اواخر سال قبل هم با رفع معارض یک ملک، ورودی این خیابان جهت تردد خودرو ها بازگشایی شده بود.
منبع:

1399/04/17
14:02:57
5.0 / 5
2720
تگهای خبر: خودرو , شهرداری , مراسم‌
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane