رتبه اول البرز در آمارهای نزاع؛

روزانه ۳۰۰ دعوا و درگیری در البرز رخ می دهد

روزانه ۳۰۰ دعوا و درگیری در البرز رخ می دهد

البرز فرمانده انتظامی البرز با بیان این كه استان البرز در موضوع نزاع و درگیری رتبه اول را دارد كه چهار برابر نرخ كشوری است اظهار داشت: پلیس و دستگاه قضائی در برخورد با نزاع های دسته جمعی جدی است.سردار عباسعلی محمدیان اظهار داشت: با وجود این که استان البرز نسبت به استان های دیگر همچون تهران و مشهد و.. داری جمعیت کمتری است، اما در بحث نزاع و درگیری رتبه اول را دارد.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: در کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۵۴ نزاع و درگیری رخ می دهد که این عدد در استان البرز به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۶۷۹ نزاع است.

این مقام انتظامی با بیان این که استان البرز در کشور به لحاظ نزاع و درگیری رتبه اول را دارد، بیان کرد: در استان البرز پلیس در روز میانگین ۳۰۰ نزاع را ثبت می کند.

سردار محمدیان با اشاره به کاهش تعداد نزاع های دسته جمعی و برخورد جدی پلیس با این جرائم، اشاره کرد: با وجود این که در سه ماهه ابتدایی سال به سبب شیوع ویروس کرونا تردد در سطح شهر کمتر بود اما نسبت به زمان مشابه سال قبل شاهد افزایش سه درصدی میزان نزاع و درگیری ها در استان البرز بوده ایم.

وی گفت: از لحاظ جغرافیایی ۷۰ درصد نزاع های صورت گرفته در شهرستان کرج، ۱۷ درصد ساوجبلاغ، چهار درصد فردیس و ۹ درصد در سایر شهرستان ها بوده است.

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به برخورد جدی پلیس و دستگاه قضائی با نزاع های دسته جمعی افزود: به سبب این که نزاع های دسته تعدادی از پیش طراحی شده اند و برای آنها برنامه ریزی از طرف طرفین صورت می گیرد، پلیس و دستگاه قضا با جدیت و بدون چشم پوشی با آنها برخورد می کند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: در بحث نزاع های فردی در استان البرز، ۴۸ درصد آن به ایجاد مزاحمت، ۲۵ درصد اختلافات مالی وملکی و ۲۷ درصد اختلافات خانوادگی اختصاص دارد.

وی با بیان این که بیشتر نزاع های صورت گرفته بر روی مزاحمت و موضوعات کوچک رخ می دهد، اشاره کرد: باید نهادها و سازمان های فرهنگی از پایه و اساس موضوعاتی مانند فرهنگ آپارتمان نشینی و زندگی شهری را به شهروندان آموزش دهند.

سردار محمدیان با اشاره به لحظه ای و کوتاه بودن زمان های نزاع بیان کرد: حضور پلیس در نقاط شهر محدود است و این دلیلهای سبب شده تا پلیس باتوجه به زیرساخت های موجود نتواند در وقت مناسب در نزاع های صورت گرفته دخالت کند.

فرمانده انتظامی استان البرز افزود: بیشتر نزاع های صورت گرفته در استان البرز از ساعت ۱۳ الی ۲۱ است که این نشان میدهد آستانه تحمل شهروندان در ساعات خستگی و افزایش مشکلات کاری پایین می آید و می توان این مساله را با آموزش های روانشناسی در استان کاهش دهیم.

وی با بیان این که نزاع های صورت گرفته ۳۳ درصد به گروه سنی ۲۰ تا ۳۰ و ۴۲ درصد به ۳۱ تا ۴۰ سال اختصاص دارد افزود: در نزاع های صورت گرفته ۷۷ درصد افراد شرکت کننده دارای مدارک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم هستند.

سردار محمدیان با اشاره به این که بیشتر نزاع های صورت گرفته در حاشیه شهرها صورت می گیرد گفت: بالا بودن تعداد نقاط حاشیه نشین در استان البرز یکی از دلیلهای افزایش نزاع های صورت گرفته در استان است.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که تعداد این نزاع ها در استان با انجام اقدامات روانشناسی توسط نهاد و سازمان های دیگر قابل کنترل است افزود: سهم پلیس از ایجاد امنیت استقرار در نقاط شهری نیست و ما بعنوان پلیس طرح موضوع می نماییم و سازمان ها و ادارات باید بر روی آنها کار کنند.

سردار محمدیان با بیان آمادگی برای عملیاتی کردن طرح هایی که در پایان نامه دانشجویان ارائه می شود اضافه کرد: مسئولان مربوطه باید در بحث فرهنگ سازی و بالا بردن آستانه تحمل مردم اقدامات جدی صورت دهند تا این وضعیت کنترل شود.

فرمانده انتظامی استان البرز در آخر با اشاره به نقش اعتیاد در تعداد نزاع و درگیری های صورت گرفته اشاره کرد: در استان البرز اردوگاه بازپروی معتادان متجاهر وجود ندارد و اگر زیرساخت های لازم در استان فراهم گردد ما آمادگی داریم که در ۴۸ ساعت، معتادان متجاهر و در ۱۵ روز همه فروشندگان خرد مواد مخدر را دستگیر نماییم.
1399/03/26
15:28:05
5.0 / 5
2789
تگهای خبر: آموزش , انتظامی , پلیس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane