با حضور رئیس كل بیمه مركزی؛

امكان ارسال عكس تصادف برای شركت بیمه و دریافت خسارت برقرار شد

امكان ارسال عكس تصادف برای شركت بیمه و دریافت خسارت برقرار شد

بیمه خانه: رئیس كل بیمه مركزی از سامانه اعلام اینترنتی تصادف و دریافت 24 ساعته خسارت آن تا سقف 3 میلیون تومان رونمایی نمود.به گزارش بیمه خانه به نقل از بیمه مرکزی، سید غلامرضا سلیمانی که در آئین افتتاح اعلام خسارت الکترونیکی ثالث یک شرکت بیمه دولتی سخن می گفت، با بیان این مطلب اضافه کرد: سرعت و صحت در امر پرداخت خسارت علاوه بر رضایتمندی بیمه گذاران می تواند در صیانت از منافع ملی هم نقش پررنگی داشته باشد.
رئیس کل بیمه مرکزی از شرکت سهامی بیمه مذکور بعنوان یکی از شرکت های پیشرو در امر خدمات دیجیتالی یاد کرد و اظهار داشت: با در نظر گرفتن پتانسیل این شرکت بیمه و توانمندی همکاران آی تی این شرکت، هیچ گونه نگرانی برای ارائه وب خدمات متنوع در صنعت بیمه وجود ندارد.
سلیمانی با تشریح شرایط اقتصادی و خدمات رسانی در زمان شیوع ویروس کرونا و قدردانی از فعالیت شرکت های بیمه ای در این دوران، اشاره کرد: خوشبختانه شرکت بیمه مذکور مانند خیلی از شرکت های بیمه ای از مرحله خدمات رسانی سنتی گذر کرده و در حوزه های دیجیتالی حرف های زیادی برای گفتن دارد.
وی با اشاره به سهم ۵۰ درصدی این شرکت سهامی بیمه دولتی از بازار شخص ثالث، اظهار داشت: دولتی بودن این شرکت بیمه و خوشنامی آن سطح انتظارات بیمه گذاران را بالا برده و باید به شکلی عمل شود که دو اصل سرعت و صحت در امر صدور و پرداخت خسارت به درستی رعایت شود.
شایان ذکر است با حضور رئیس کل بیمه مرکزی مدیران ارشد صنعت بیمه و همین طور دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران از اولین سامانه اعلام خسارت الکترونیکی شخص ثالث یک شرکت بیمه دولتی در شعبه فاطمی رونمایی گردید.
با این سامانه در مرحله نخست، میزان خسارت تا ۳ میلیون تومان در شهر تهران به صورت الکترونیکی قابل پرداخت می باشد، بر این اساس بیمه گذار در زمان بروز حادثه، می تواند در محل حادثه با مراجعه به سایت ایران من به صورت برخط عکس و فیلم از مواضع خسارت دیده خودرو و مدارک مورد نیاز همچون گواهینامه و شماره پلاک خودرو را ارسال و ثبت کند.
امکان درج محل و تصاویر مربوط به صحنه تصادف به صورت الکترونیکی در این سامانه وجود دارد. همین طور مشخصات طرفین تصادف نیز در این سامانه درج شده و به سرعت توسط کارشناسان بیمه، ارزیابی می شود.
از طریق این سامانه خسارت های تا سه میلیون تومان ارزیابی و خسارت مربوطه تا ۲۴ ساعت پرداخت می شود.
در صورتی که میزان خسارت بیش از سه میلیون تومان باشد از متقاضی خواسته می شود که خودروی لطمه دیده به صورت فیزیکی بررسی شود. در مراحل بعدی مقرر است مبلغ قابل پرداخت تا ۱۱ میلیون تومان نیز افزایش یابد.


منبع:

1399/03/23
20:21:21
5.0 / 5
2638
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane