استاندار تهران خبر داد

65 درصد سارقان پایتخت ساكن تهران نیستند

65 درصد سارقان پایتخت ساكن تهران نیستند

به گزارش بیمه خانه استاندار تهران اظهار داشت: برمبنای اعلام پلیس 65 درصد از سارقان در تهران سكونت ندارند و 85 درصد از زورگیری ها توسط موتورسیكلت سواران بدون هویت انجام می شود.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، انوشیروان محسنی بندپی، قبل از ظهر چهارشنبه در حاشیه دومین طرح کاشف پلیس آگاهی پایتخت در جمع خبرنگاران گفت: در بدو شروع کار پلیس در تهران، پایتخت ۲۹ درصد از سرقت کل کشور را به خود اختصاص داده بود که در آخر سال ۹۸ این عدد به ۲۱.۸ درصد رسیده است. ذکر این نکته لازم است که ۶۵ درصد از سارقان که در این شهر دستگیر می شوند، بومی پایتخت نیستند، یعنی محل سکونتشان در تهران نیست.
وی اضافه کرد: شاهد اقدامات باارزش و اثربخشی در امتداد ارتقا بخشیدن به سلامت روحی و روانی شهروندان تهران توسط نیروی انتظامی پایتخت بوده ایم.
استاندار تهران اظهار داشت: بطور کلی باید عرض کنم که در وقوع جرم کاهش داشته ایم و در کشفیات افزایش داشته ایم. همه می دانیم که اگر پلیس از تجهیزات و امکانات بالایی برخوردار باشد، می تواند عملکرد بهتری داشته باشد، به همین دلیل در استانداری تکلیف کرده ایم تا جایی که می شود پلیس را در تجهیزات کمک نماییم.
وی اشاره کرد: برخوردار کردن پلیس از لحاظ الکترونیکی را در جلسه ای که امروز داشتیم، تصویب کرده ایم و از شهرداری هم درخواست داشتیم تا دوربین های الکترونیکی که دارند را در اختیار پلیس قرار دهند.
۸۵ درصد از زورگیری ها توسط موتورسیکلت سواران بدون هویت انجام می شود
استاندار اظهار داشت: ۱۵۰ هزار واحد صنفی بدون پروانه در پایتخت فعالیت می نمایند، بین ۳.۵ تا ۴ میلیون موتورسیکلت سوار بدون هویت در این شهر داریم که ۸۵ درصد از زورگیری ها توسط همین موتورسیکلت سواران انجام می شود.
محسنی بندپی اظهار داشت: پایتخت ۸۰ کلانتری کم دارد تا به حد معمول از لحاظ تعداد کلانتری ها برسد. در همین راستا مصوب کرده ایم که دو قطعه زمین در هر منطقه برای ساخت کلانتری از طرف شهرداری تعلق بگیرد.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص اینکه چه گردنگیر اجرایی برای شهرداری در این راستا دارید، اظهار داشت: هم بر ما (مجموعه استانداری) و هم بر دوستان شهرداری واضح و مبرهن است که پایتخت به این ۸۰ کلانتری احتیاج دارد و باید همگی برای تامین این خلاء پای کار بیاییم. در اولین جلسه شورای شهر پس از امروز من و سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت حضور پیدا می نماییم و بار دیگر این مساله را متذکر می شویم. اگر دوستان شهرداری به این مساله اهمیتی ندهند، از اهرم های دیگری برای اجرا کردن این تصمیمات استفاده می نماییم.


منبع:

1399/03/21
21:07:38
5.0 / 5
2755
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane