با تاكید بر لزوم توافق برای خروج پادگان ها از تهران

هاشمی: ۵ درصد مساحت تهران به پادگان های شهری اختصاص دارد

هاشمی: ۵ درصد مساحت تهران به پادگان های شهری اختصاص دارد

بیمه خانه: رئیس شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت خروج پادگان هایی همچون جی از شهر تهران تاكید نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در آئین آغاز عملیات راه اندازی بوستان بزرگ ارتش در محدوده پاسداران اظهار داشت: در دسترس قرار گرفتن پادگان ۰۶ ارتش و تبدیل آن به بوستان عمومی و مراکز فرهنگی از اقدامات خوب مدیریت شهری است که با هماهنگی موثر ارتش و وزارت راه و شهرسازی انجام شده که امیدواریم بتوانیم خدمت جدیدی را در اختیار مردم تهران قرار دهیم.
وی ادامه داد: استفاده از فضاهای خدماتی رضایتمندی شهروندان را به همراه دارد و مردم متوجه خواهند شد که مسئولین به فکر حل مشکلات آنها هستند.
وی افزود: در تهران پنج درصد مساحت شهر به پادگان های شهری اختصاص دارد که با قوانین موجود و همت شورای عالی شهرسازی و معماری کشور مقرر است این پادگان ها در اختیار مردم قرار گیرد و پادگان ها و نیروهای نظامی از شهر بیرون بروند.
وی اشاره کرد: البته در راه خروج پادگان ها از شهر موانع زیادی همچون تامین منابع مالی بر سر راه وجود دارد اما خوشبختانه امروز ثمره جلسات گوناگون و هماهنگی ها را مشاهده کردیم. حدود ۲۹۰۰ هکتار فضای نظامی که در شهر تهران بود که بعضی از آنها از شهر خارج شده اما پادگان جی و پادگان واقع در منطقه ۱۳ و قسمتی از صنایع دفاعی هنوز در شهر تهران مانده است. امیدواریم با همین روش شاهد خروج این پادگان ها نیز باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن ابراز امیدواری در این خصوص که ظرف یکسال باقیمانده از دوره پنجم مدیریت شهری امر مهم خروج پادگان ها از شهر به تحقق برسد اضافه کرد: مسئله ترافیک و آلودگی هوا که با توسعه و نوسازی حمل و نقل عمومی حل می شود و با توسعه فضای سبز و تکمیل طرح جامع پسماند باید بتوانیم در این راستا گام برداریم.
وی ادامه داد: بحث معماری و میراث فرهنگی و حفظ آثار شهری در حال پیگیری است اما باید سرعت بیشتری پیدا کند. بافت فرسوده که دولت نگاه ویژه ای به آن دارد امیدواریم بتوانیم اثرات مثبتی در این عرصه بگذاریم. البته ساختار خود شهرداری نیز باید به شکلی اصلاح گردد که کیفیت عملکرد آن ارتقاء پیدا کند. باید آنچه که لازم است حتی یک روز مانده به انتها این دوره شروع شود تا انشالله آیندگان کار را کامل کنند.
منبع:

1399/03/17
23:30:16
5.0 / 5
2554
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane