سرهنگ گودرزی

ورود پلیس فتا به بازار سیاه اقلام پیش گیری از كرونا در فضای مجازی

ورود پلیس فتا به بازار سیاه اقلام پیش گیری از كرونا در فضای مجازی

به گزارش بیمه خانه رئیس پلیس فتا پایتخت از ورود پلیس به بازار سیاه اقلام پیش گیری از بیماری كرونا در فضای مجازی ذیل قرارگاه امام رضا (ع) آگاهی داد و اظهار داشت: در این راستا 50 نفر از شروع سال تا كنون دستگیر شدند.سرهنگ داود گودرزی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات پلیس فتا در دوران کرونایی اظهار نمود: جدا از اینکه این روزها کشور درگیر موضوع کرونا است باید یادمان باشد که پلیس هیچ وقت از خدمت رسانی خود کم کاری نکرد و اتفاقاً این مساله (حضور در فضای مجازی برای کنترل فضا در این دوران) مورد تاکید ما بود. یعنی در هر شرایطی در کشور پلیس سینه سپر می کند و می کوشد نه فقط خدمت رسانی خودرا کم نکند بلکه خدمت رسانی مطلوب تری به مردم داشته باشد.
وی اضافه کرد: شاید ما هم مثل مردم عادی در معرض خطر باشیم ولی پرسنل ما با از جان گذشتگی اهتمام کردند که خدمتگزاری مطلوبی داشته باشیم.
رئیس پلیس فتا پایتخت افزود: پس از شیوع ویروس کرونا قرارگاه امام رضا را در پلیس فتا تشکیل دادیم. این قرارگاه برای ما چند محور داشت، ابتدا اقلام در رابطه با بحث کرونا که در فضای مجازی به فروش می رسید و بازار سیاه درست شده بود را رصد کردیم و برمبنای هماهنگی که با قوه قضائیه داشتیم تا کنون چندین نفر در این رابطه دستگیر شدند. این افراد کسانی بودند که بازار سیاه درست کرده بودند یا کالای تقلبی در اختیار مردم قرار دادند.
سرهنگ گودرزی با اشاره به افرادی که دراین زمینه دستگیر کردند، اظهار داشت: این افراد هم گروه و هم کانال داشتند و به هر حال در فضای مجازی فعالیت می کردند. مردم هم متأسفانه به اینها اعتماد کردند و خریدهایی انجام داده بودند و یا مالباخته شده بودند و یا اقلام تقلبی و غیربهداشتی تحویل گرفته بودند.
رصد شایعه پراکنان کرونایی در فضای مجازی
وی بیان کرد: از طرف دیگر کسانی که شایعه پراکنی کردند و کسانی که امنیت روانی مردم خراب کردند و حتی کسانی که خودرا پزشک معرفی کرده بود هم مورد رصد قرار گرفتند. در کنار اینها یک عده ای هم بودند که داروهای نایاب را به بازار آوردند و خرید و فروش کردند.
رئیس پلیس فتا پایتخت اشاره کرد: مدتی پیش باندی در رصد پلیس بود که بیش از هشت نفر در آن عضویت داشتند و همگی دستگیر شدند. این باند داروها را گاهی بیش از ده برابر قیمت می فروختند و برای مثال یک قرص را ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رساندند؛ این افراد بازار سیاه را انداخته بودند.
بالغ بر ۵۰ نفر دستگیر شدند و تعداد زیادی ماسک که به صورتی انبار شده بود پیدا کردیم و در کنار آن مقداری هم ژل ضد عفونی کننده و دیگر اقلام جلوگیری از کرونا از متهمان کشف شد
سرهنگ گودرزی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه در این مدتی که از شروع سال قبل چند نفر در حوزه تخلفات و جرایم در رابطه با کرونا توسط پلیس فتا دستگیر شده اند، اظهار داشت: در طول این مدت بیش از ۵۰ نفر دستگیر شدند و تعداد زیادی ماسک که به صورتی انبار شده بود پیدا کردیم و در کنار آن مقداری هم ژل ضد عفونی کننده و دیگر اقلام جلوگیری از کرونا از متهمان کشف شد.
وی با اشاره به بعضی از تخلفات افرادی که دستگیر شده اند، اظهار داشت: بعضی از این افراد در حوزه داروهای غیر مجاز مرتکب جرم شده بودند، مثلاً الکل تقلبی داشتند یعنی یک ماده رنگی را با آب مخلوط کرده و به مردم می فروختند، یا اینکه الکلی که به فروش می رسانند درصد اتانولی که باید داشته باشد طبق اعلام سازمان غذا و دارو کمتر از آن حد استاندارد بود و خاصیت ضد عفونی کنندگی نداشت و بدون مجوز به فروش رساندند.
رئیس پلیس فتا پایتخت در آخر اظهار داشت: ما کوشیدیم در حد توان این افراد را جمع آوری نماییم و شرایطی پیش بیاوریم که مردم آسان تر باشند تا جنس تقلبی به دست آنها نرسد و یا اینکه جنس گران قیمت نخرند.


منبع:

1399/03/15
23:22:45
5.0 / 5
2465
تگهای خبر: بازار , پلیس , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane