دو جوان عامل حریق بوستان ولایت دستگیر شدند

دو جوان عامل حریق بوستان ولایت دستگیر شدند

به گزارش بیمه خانه رئیس اداره فضای سبز منطقه ۱۹ تهران با بیان این كه دو جوان عامل آتش سوزی بوستان ولایت بودند، اظهار داشت: برمبنای اطلاعات رسیده، این دو جوان توسط نیروی انتظامی دستگیر شده اند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، سیدابوالفضل موسوی در تشریح جزئیات وقوع حریق در محدوده بوستان ولایت، اظهار داشت: قسمتی که گرفتار حریق شده، خارج از فضای سبز محدوده بوستان ولایت و یک زمین بایر بوده است.
او با بیان این که در داخل بوستان ولایت چند قطعه زمین بایر وجود دارد، افزود: باتوجه به بارش هایی که صورت می گیرد، هر ساله شاهد رویش علف های هرز در این منطقه هستیم. امسال نیز باتوجه به این که میزان بارندگی ها بالا رفته، شاهد افزایش رویش علف های هرز در این زمین ها هستیم.
موسوی با بیان این که پیش بینی می شد با خشک شدن علف های هرز شاهد افزایش احتمال وقوع حریق در این منطقه باشیم، عنوان کرد: به همین دلیل با دستگاه های مخصوص (گریدر) محدوده های آتش بر ایجاد کردیم تا اگر در این منطقه حریق به وجود آمد شاهد سرایت آن به فضای سبز و درختان نباشیم.
او با بیان این که کندن علف های هرز به همین دلیل در دستور کار قرار گرفته بود، اشاره کرد: شواهد نشان میدهد دو جوان به این منطقه که کمتر مورد استفاده شهروندان قرار می گیرد، وارد شده و مبادرت به آتش سوزی کرده بودند که برمبنای اطلاعات رسیده، توسط نیروی انتظامی دستگیر شده اند.
موسوی با بیان این که عوامل آتش نشانی بلافاصله بعد از بروز حریق در محوطه حاضر شدند، اضافه کرد: با حضور عوامل شهرداری و آتش نشانان خوشبختانه الان حریق به صورت کامل در منطقه اطفاء شده است.
طبق گزارش پایگاه خبری شهر، رئیس اداره فضای سبز منطقه ۱۹ درباره میزان مساحت فضایی که گرفتار حریق شده است، توضیح داد: البته هم اکنون امکان پیش بینی میزان مساحتی که گرفتار حریق شده است وجود ندارد. اما شواهد چشمی نشان میدهد چیزی کمتر از پنج هکتار گرفتار آتش سوزی شده که خوشبختانه حریق به هیچ یک از درختان یا فضای سبز لطمه نرسانده و حتی یک نهال هم لطمه ندیده است.
منبع:

1399/03/12
12:40:20
5.0 / 5
3065
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane