انتقاد نظری به ادامه فعالیت مشمولان بازنشستگی در شهرداری

انتقاد نظری به ادامه فعالیت مشمولان بازنشستگی در شهرداری

به گزارش بیمه خانه عضو شورای شهر تهران از ادامه فعالیت بازنشستگان در شهرداری گلایه نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، حجت نظری بامداد امروز در تذکر قبل از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اعلان اینکه رویکرد دولت در ایام اخیر با عنایت به آمارهای اعلامی ستاد ملی کرونا، مبین این است که گویا همه چیز به دوران بعد از کرونا بازگشته است، اظهار داشت: امیدوارم این تغییر در نهایت منجر به اتفاقات ناگوار نشود. بنظر می رسد این نرمال سازی شرایط باردیگر نگران کننده خواهد شد و امکان دارد شیب افزایش یابد، امیدوارم همه تمهیدات اندیشیده شود.
وی در بخش دیگر تذکر خود اظهار داشت: شهردار در پاسخ به تذکر بنده در مورد "عدم اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در شهرداری تهران" نامه ای را به شورا ارسال کردند که دارای ابهامات فراوانی است چونکه بیان نمودند "مستخدمینی که هم اکنون در حالت استخدامی اشتغال می باشند و تابحال حکم بازنشستگی آنان صادر نشده است، شامل مقوله منع به کارگیری بازنشستگتن نمی شوند". باتوجه به امتناع عرضه اطلاعات از جانب شهرداری تهران، بنده به شخصه اطلاعی از شمول مدیران فعلی در ارتباط با قانون مدیریت خدمات کشوری ندارم.
وی ادامه داد: مطابق با تبصره دوم این قانون "دستگاه های اجرایی مکلفند کارمندانی که دارای سی سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و شصت سال سن و همینطور کارمندانی که دارای سی و پنج سال سابقه خدمت برای مشاغل تخصصی و 65 سال سن می باشند را رأساً و بدون تقاضای کارمندان بازنشسته نمایند". بدیهی است که لازم است معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در این رابطه شفاف سازی کند و افرادی که تقاضای تمدید قرارداد بعد از موعد بازنشستگی کرده اند، فهرست آنها را به شورا عرضه کند.
نظری با اعلان اینکه تمام این ابهام ها و تمدیدهایی که انجام می شود، درحالی است که مقامات شهرداری تهران مدام در جلسات خصوصی از مازاد نیرو در این سازمان گلایه دارند و حتی شهرداری تهران در تبصره های بودجه سال ۹۹ هم مجوز بازنشستگی قبل از موعد را از شورا دریافت کرده است، اضافه کرد: مسلما توجیهی برای تمدید قرارداد عده ای از مدیران که بیشتر از ۳۰ سال به خدمت مشغول بوده اند، وجود ندارد و از قضا درتعارض با مصوبه شورا برای انتصاب جوانان و فراتر از آن فرمان گام دوم مقام معظم رهبری است.
عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران اظهار داشت: در قسمتی دیگر از این نامه، پاسخی به تذکر بنده باعنوان تمدید قرارداد جانبازان 70درصد شاغل در شهرداری تهران داده شده است که اساسا پاسخ، ارتباطی با تذکر مطرح شده ندارد و کماکان پاسخی مناسبی درباره تذکرم درمورد اقدام معاون توسعه منابع انسانی در جهت عدم تمدید قرارداد ایثارگران و تحریک مراجعین نسبت به عضو شورا دریافت نکرده ام.1399/03/11
13:49:17
5.0 / 5
2903
تگهای خبر: خدمات , شهرداری , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane