مدیرعامل شركت شهر سالم در پاسخ به ایسنا تاكید كرد:

وجود كارگران مجاز افاغنه در حوزه خدمات شهری شهرداری تهران

وجود كارگران مجاز افاغنه در حوزه خدمات شهری شهرداری تهران

به گزارش بیمه خانه مدیرعامل شركت شهر سالم با تاكید بر پایش سلامت 4230 كارگر افاغنه فعال در حوزه خدمات شهری و از پاكبانان شهر تهران اظهار داشت: كارگران مجاز افاغنه در حوزه خدمات شهری شهرداری تهران فعالیت می نمایند.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، حمید چوبینه در نشست خبری امروز چهارشنبه در پاسخ به سوال ایسنا در مورد وجود كارگران افاغنه در حوزه خدمات شهری شهرداری تهران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران خدماتی را به پناهندگان و مهاجرینی كه وارد كشور می گردد عرضه می كند و این افراد مورد توجه قرار می گیرند. اما متاسفانه فشارهای رسانه ای و افرادی كه دل در گرو دشمنی با این كشور دوخته اند بر این طبل می كوبند كه حقوق بشر برای این افراد در كشور ما رعایت نمی گردد. اتباعی كه در كشور ما با مجوزهای قانونی حضور دارند در حوزه خدمات شهری فعالیت می نمایند و در جهت عرضه خدمات به آنها 4230 نفر از آنها پایش سلامت شده اند و این پایش سلامت با هزینه جمهوری اسلامی ایران انجام شده است.

وی افزود: نگاه شركت شهر سالم در دوره مدیریت شهری جدید نگاهی عمومی و ملی بوده كه شفافیت بعنوان مهمترین ركن این نگاه در نظر گرفته شده و بیشتر وقت و انرژی شركت شهر سالم در حالیكه باید به سمت پرسنل شهرداری تهران معطوف باشد؛ اما نگاهش به عرضه خدمات برای آحاد مردم است.

چوبینه تصریح كرد: هنگامی كه سلامت پاكبانان مورد پایش قرار می گیرد عقیده داریم كه این مورد یك دغدغه عمومی و ملی است و شهروندان دوست دارند مسئولین به فكر این افراد باشند.

مدیرعامل شركت شهر سالم در تشریح عملكرد یكساله اخیر این شركت اظهار داشت: مهمترین مسئله برای ما بعنوان یك شركت وابسته به شهرداری جانمایی درست و منطقی از همكاران خودمان بود كه توانستیم ساختار تشكیلاتی شهر سالم به تصویب هیات مدیره برسانیم و برای دریافت مجوزهای لازم به سیستم بالادستی عرضه كردند. همینطور اصلاحاتی در نظام پرداخت همكاران خود بوجود آورده ایم.

وی اضافه كرد: آموزش های لازم را برای خدمت رسانی با كیفیت كه رضایتمندی را هم به همراه داشته باشد در دستور كار قرار داده ایم. دستورالعملی آماده و ابلاغ گردید و در زمینه برخوردها طبق آمار رضایتمندی نسبی به دست آورده ایم.

چوبینه افزود: در تمام واگذاری ها و مشاركت پذیری ها فراخوان های عمومی را منتشر كردیم تا شركای خوبی پیدا نماییم و در تمام این مراحل هم شفافیت در دستور كار قرار داشت. ما برای خدمت رسانی به مردم پیوست هایی را تولید كردیم و شركای خویش را هم ملزم كردیم در جهت افزایش درآمدها و عرضه خدمات با كیفیت شاخص های این پیوست ها را رعایت نمایند.

وی با تاكید بر اینكه ظرف یك سال قبل شركت شهر سالم 300 درصد رشد سرمایه ای و درآمدی داشته است، اضافه كرد: اصلاح و بهبود وضعیت درمانی در درمانگاه های شهرداری بخصوص مناطق كم برخوردار مورد توجه قرار گرفت كه این كار را با تنوع تخصص های مختلف و افزایش ساعات پذیرش انجام دادیم. بر همین مبنا درمانگاه منطقه 8 شبانه روزی شد. درمانگاه منطقه 10 توسعه خدمات پیدا كرد. درمانگاه های منطقه 17 و 19 ساعات و تنوع خدماتشان افزایش پیدا كرد.

چوبینه تصریح كرد: حدود 80 میلیارد تومان به بیمارستان هایی كه طرف قرارداد شهرداری تهران بودند بدهكار بوده كه با افزایش سه برابری پرداخت هایمان ظرف 9 ماه گذشته توانستیم 60 میلیارد تومان از این بدهی ها را تسویه نماییم تا این بیمارستان ها قادر باشند خدمات مناسبی به همكاران ما ارائه نمایند.

وی تصریح كرد: در 9 ماهه اخیر 16 هزار كارگر پاكبان شهرداری تهران پایش سلامت شان انجام شد. افرادی كه در سنوات گذشته به آنها بی مهری شده بود و برای اولین بار یك درصد حق الزحمه پیمانكاری ها كه باید صرف خدمات كارگران می شد امسال محقق شد. 2500 نفر از این افراد گرفتار بیماری هایی بودند كه فرصت پرداختن به آنها را نداشتند و اكثرا گرفتار بیماری هایی همچون دیابت، فشار خون و سایر بیماری های قلبی عروقی بودند.

مدیرعامل شركت شهر سالم در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث HSE اظهار داشت: همه باید در شهر آماده باشیم. باید سامانه نظارتی در سطوح پیمانكاری و شهروندی در حوزه HSE وجود داشته باشد. البته باید در فعالیت های ایمنی و سلامت مدیریت واحدی داشته باشیم.

وی افزود: بیشتر از 50 درصد از طلب داروخانه های طرف قرارداد با شهرداری تهران ظرف یك سال قبل به صفر رسیده و كوشیده ایم ساختارهایی تولید نماییم كه در آینده حركت های جهشی و سلامت محور بیشتری داشته باشیم.

وی در مورد انتصاب های شركت شهر سالم اظهار داشت: حدود 45 درصد مجموعه مدیران انتصابی از جوانان بوده اند، 47 درصد از بانوان و 29 درصد از ایثارگران و جانبازان. بر مبنای برآورد شش ماهه ای كه ما داشته ایم 10 میلیارد تومان صرفه جویی در حوزه منابع مالی داشته ایم. رشد درآمدها را شاهد بودیم و خدمات خویش را كامل كرده ایم. همینطور در درمانگاه شهرداری منطقه پنج سه دستگاه سونوگرافی با بهترین برندها مستقر كردیم و یك دستگاه ماموگرافی هم بزودی در این مركز مستقر می شوند.

چوبینه تصریح كرد: در تمام حوزه های كاری كمیته های فنی و تخصصی تولید كردیم تا هر پزشكی كه وارد مجموعه می گردد تأییدیه های فنی را از این كمیته دریافت كند.

وی در مورد عرضه خدمات این شركت در اربعین حسینی هم اظهار داشت: با وجود مسئولیت های منابع مالی خدمات گسترده ای در سه جایگاه این شركت در كشور عراق با یك چهارم منابع مالی سال قبل عرضه كردیم و بیشتر از 28 هزار مورد رجوع به این مراكز درمانی وجود داشت.

چوبینه در بخش دیگری از صحبت های خود از راه اندازی مركز جامع پیشگیری و درمان سرطان اطلاع داد و اضافه كرد: راه اندازی این مركز در حال پیگیری است. چون كه افزایش مبتلا شدن به سرطان در كشور ما افزایش پیدا كرده كه جای بررسی علل آن وجود دارد كه شاید استفاده كمتر از محصولات ارگانیك یكی از دلایل آن باشد. این بیماری نسبت به جمعیت ما در مقایسه با سایر كشورها شاید خیلی بالا نباشد اما باید به فكر باشیم و پیشگیری را در دستور كار قرار دهیم. این مركز می تواند این كار را به درستی انجام دهد. البته مركز طب كار و پایش سلامت شهرداری هم به صورت دائمی و بزودی اجرا می گردد.

وی در مورد اقدامات این شركت در حوزه كودكان كار هم اظهار داشت: به 18 مركز درمانی شهرداری تهران دستور داده ام روزانه پنج كودك را به صورت مجانی معاینه و درمان كنند. همینطور با شهرداران مناطق 8، 13، 4 و 18 گفت وگوهایی را انجام دادیم و آماده ایم كه در حوزه تولید مراكز درمانی سلامت محور بعنوان تسهیل گر در كنار سرمایه گذاران باشیم.
1397/09/28
20:15:46
5.0 / 5
4520
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane