سردار ظهیری

كاهش 10 درصدی اعلام درگیری های خانوادگی به 110 در یك سال قبل

كاهش 10 درصدی اعلام درگیری های خانوادگی به 110 در یك سال قبل

به گزارش بیمه خانه رئیس پلیس پیشگیری پایتخت اظهار داشت: تماس با 110 از شروع سال نسبت به سال قبل كاهش داشته، بعنوان مثال تماس هایی كه مربوط به درگیری های خانوادگی بودند نسبت به سال قبل 10 درصد كاهش داشته است.سردار کیوان ظهیری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: تمامی ماموریت های پلیسی که در سطح شهر تهران انجام می شود ورود به آنها در ابتدا بر عهده پلیس پیشگیری است.
وی اضافه کرد: ماموریت های ۱۱۰ حضور در صحنه های جرم، کنترل تصادفات، جمع آوری معتادان و … همچون ماموریت ها و عملیات های پلیس پیشگیری است که در ابتدا به آنها ورود می کنند بعد هر کدام را به پلیس تخصصی خود ارجاع می دهند.
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت اظهار داشت: می توانم بگویم که تمام ماموریت هایی که بر عهده پلیس قرار دارد به نحوی بر عهده پلیس پیشگیری هم قرار دارد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه گفته می شود در دوران کرونایی آمار جرم و جنایت خصوصاً درگیری های خانوادگی بیشتر شده آیا این مطلب را تأیید می کنید یا خیر اظهار داشت: اصلاً چنین چیزی حقیقت ندارد تماسهای مردمی با مرکز فوریت های پلیسی (۱۱۰) از شروع سال نسبت به زمان مشابه سال قبل کاهش داشته، بعنوان مثال تماس هایی که مربوط به درگیری های خانوادگی بودند نسبت به سال قبل ۱۰ درصد کاهش داشته است.
سردار ظهیری با اشاره به تعداد تماسهای گرفته شده با مرکز فوریت های پلیسی (۱۱۰) اظهار داشت: از شروع سال تا به الان ۳۱۵ هزار و ۵۷۲ تماس با مرکز فوریت های پلیس گرفته شده که از این تعداد ۳۱۰ هزار و ۹۵۷ مورد آن عملیاتی شده است.
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در آخر اظهار داشت: بیشتر تماس ها با مرکز فوریت های پلیسی در مورد نیاز به پلیس در محلی خاص بوده است یعنی فردی ماشین خودرا بد پارک کرده و مانع رفت و آمد اهالی شده و اهالی آن محل با پلیس تماس گرفته و خواهان مداخله پلیس شدند. پس از این مساله بیشترین تماس ها مربوط به نزاع و درگیری است.


منبع:

1399/02/24
15:58:50
5.0 / 5
2838
تگهای خبر: پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane