جزئیات مرمت عمارت كلاه فرنگی عشرت آباد

جزئیات مرمت عمارت كلاه فرنگی عشرت آباد

به گزارش بیمه خانه عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران جزئیات توافق سپاه تهران و مدیریت شهری برای مرمت عمارت كلاه فرنگی عشرت آباد را شرح داد.


حجت نظری در گفتگو با ایسنا، بااشاره به جلسه روز گذشته با فرمانده سپاه محمد رسول الله که درباره وضعیت عمارت کلاه فرنگی برگزار شد، اظهار داشت: طی صحبت هایی که با سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله انجام شد متوجه شدیم سپاه هم از مرمت عمارت کلاه فرنگی معروف به عشرت آباد که در داخل پادگان سپاه قرار دارد، استقبال می کند.
وی با اشاره به اینکه فرمانده سپاه محمد رسول الله که این عمارت در داخل مقر آنها قرار دارد اعلام نمود که پس از مرمت می توان این عمارت را در جهت تعامل با فضای شهر، در معرض دید عموم قرار داد اضافه کرد: البته از آنجایی که این عمارت در داخل پادگان سپاه قرار دارد امکان دارد بازدید از این عمارت در ایام خاصی از هفته برای عموم مردم امکان پذیر باشد.
نظری با تاکید بر اینکه در جلسه روز گذشته با حضور سردار یزدی و رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران جمع بندی نهایی صورت گرفت و به زودی تفاهم نامه ای فیمابین شهرداری و سپاه محمد رسول الله هم در این راستا منعقد می شود اظهار داشت: مقرر شد سازمان زیباسازی بعنوان مجری طرح، در گام اول ارزیابی های فنی نحوه مرمت را انجام دهد و پس از آن با برگزاری مناقصه مجری اصلی مرمت عمارت کلاه فرنگی عشرت آباد مشخص خواهد شد.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه امیدواریم دراین دوره مدیریت شهری شاهد افتتاح این عمارت مرمت شده باشیم افزود: در صحبت های اولیه اعلام گردید می توان این عمارت را پس از مرمت به موزه "سلاح" تبدیل کرد اما تصمیم نهایی را باید به پس از مرمت عمارت موکول کرد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، عمارت کلاه فرنگی عشرت آباد ساختمانی متعلق به دوره قاجار است که در میدان سپاه در داخل پادگان ولیعصر قرار دارد.1399/02/16
13:53:14
5.0 / 5
2807
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane