دگرگونی اقتصادی شهری در انتظار تایید فرمانداری؛

اجرای لایحه محرك اقتصادی ۲ هفته آینده

اجرای لایحه محرك اقتصادی ۲ هفته آینده

بیمه خانه: لایحه محرك اقتصادی كه روز گذشته - 14 اردیبهشت ماه - در صحن شورای شهر تهران به تصویب رسید تا دو هفته دیگر و بعد از تصویب در فرمانداری اجرایی می شود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، عبدالحمید امامی - معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به تصویب لایحه محرک اقتصادی در شرایط بحرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا در شورای شهر تهران اظهار داشت: توافقاتی که طی یک هفته گذشته بین شهرداری و شورای شهر انجام شد یکی از بهترین تعاملات بود و بیشتر ماده ها با قریب به اتفاق موافقان به تصویب رسید. بندهایی که از لایحه ۱۷ ماده ای کم شد، موضوعات قابل توجهی نبود، با توافقات انجام شده بعضی از مواد در یکدیگر ادغام شدند و برخی دیگر قرار بر این شد تا در لایحه جداگانه ای ارائه شود.
وی با اعلان اینکه هم اکنون به سبب شیوع ویروس کرونا اوضاع جهانی بسیار به هم ریخته است، افزود: کرونا سبب شده تمامی عوامل افزایش دهنده کارهای اقتصادی لطمه ببیند و حتی در اروپا این مساله را با جنگ جهانی دوم مقایسه می کنند و آمریکا ۲۰۰۰ میلیارد دلار برای مقابله با ویروس کرونا پیش بینی کرده است.

معاون شهردار تهران با اعلان اینکه در ایران هم با کسری ۵۰ درصدی درآمدها در بودجه کل کشور مواجه هستیم، عنوان کرد: هم اکنون در یک شرایط بحرانی تورم به سر می بریم، درآمدهای شهرداری در حوزه شهرسازی، ورزش، گردشگری و... و. حدودا به صفر رسیده و از جانب دیگر هزینه هایی که برای بهداشت استفاده می شود شامل ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده در حجم های بسیار در مترو، اتوبوسرانی، آتش نشانی و شهرداری و... به شدت افزایش یافته است.
امامی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد بودجه سال قبل صرف هزینه های حقوق پرسنل شهرداری تهران شده است، اظهار داشت: امسال ۳۳ درصد به پایه حقوق اضافه می شود و به تبع میزان پرداختی و هزینه های شهرداری بطور قابل توجهی افزایش می یابد. با توجه به این که شهرداری تهران یک سازمان مستقل از دولت می باشد باید به درآمد و هزینه ها فکر کند.
وی افزود: در لایحه محرک اقتصادی تلاش شد بندهایی پیشنهاد داده شود که اصول شهرسازی که شورا و شهردار تهران بر آن پایبند هستند را بر هم نزنیم و از حداقل هایی که کار مردم را راه می اندازد و درآمدی هم برای شهرداری داشته باشد، استفاده نمائیم.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، معاون شهردار تهران اشاره کرد: طی مدت ۲ هفته فرمانداری تهران فرصت دارد تا در مورد این لایحه نظر دهد و چون موضوع اختلاف انگیزی هم بین شورا و شهرداری نبود، به محض تصویب در فرمانداری اجرایی می شود. البته بعد از ابلاغ به مناطق طی چند ماه آینده می توانیم شاهد تسهیل درآمدها باشیم.1399/02/15
20:49:26
5.0 / 5
2636
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane