رییس كمیته اجتماعی و انتظامی مدیریت كرونا خبر داد

بازگشایی بوستانها از امروز به روی مردم

بازگشایی بوستانها از امروز به روی مردم

به گزارش بیمه خانه رئیس كمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا با بیان خبر بازگشایی فعالیت پاركها، بوستانها و تفرجگاهها در سرتاسر كشور اظهار داشت: بر مبنای مصوبه این ستاد، مردم از امروز چهارشنبه می توانند با رعایت اصول و پروتكل های بهداشتی از این فضاها استفاده كنند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری در انتها پانزدهمین نشست كمیته اجتماعی و انتظامی مدیریت كرونا كه امروز با حضور نمایندگان دستگاههای عضو در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت كشور برگزار شد، اضافه كرد: با مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا، محدودیت ترددهای بین شهری هم از روز گذشته در سطح كشور برداشته شده است.
رییس كمیته اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری كرونا در باره فلسفه این اقدام خاطرنشان كرد: هر چه زمان فعالیت یك مجموعه را كاهش دهیم، با ازدحام جمعیت مواجه می شویم و در مقابل با افزایش زمان فعالیت، مردم فرصت بیشتری برای رجوع دارند.
ذوالفقاری همینطور بر ضرورت افزایش سهمیه امكانات بهداشتی كسب و كارها و مراكز عمومی همچون حمل و نقل درون شهری از جانب وزارت بهداشت تصریح كرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با تاكید بر ضرورت پرهیز از هر گونه تجمع با هدف جلوگیری از شیوع كرونا تصریح كرد: هیچ نهاد و دستگاهی نباید بدون در نظر گرفتن ملاحظات بهداشتی به خصوص شیوع زنجیره بیماری كرونا، طرح یا برنامه ای را در سطح كشور به اجرا بگذارد كه منجر به تراكم جمعیت می شود.
ذوالفقاری در این حوزه از اجرای دو طرح واگذاری سیمكارت به مردم و بیمه اجتماعی كه در ایام اخیر باعث ازدحام مردم مقابل دفاتر پیشخوان دولت شده بود، به شدت انتقاد نمود.
معاون وزیر كشور همینطور بر ضرورت اجرای سیاستهای هماهنگ و سراسری در زمینه مدیریت بیماری كرونا در سطح كشور تاكید و اظهار داشت: همه باید از یك رویه سراسری و هماهنگی كامل در اجرای برنامه های مبارزه با بیماری كرونا پیروی نماییم و گرنه، امكان دارد گاهی تصمیماتی (به صورت بخشی و منطقه ای) گرفته شود كه اداره جامعه را با مشكل مواجه سازد.
معاون وزیر كشور اضافه كرد: بیماری كرونا در ایران و جهان هنوز یك مسئله جدی است. هر چند روندهای كاهشی این بیماری سبب افتخار كشور ما و محصول تلاش و كوشش همه دستگاهها و مشاركت مردم است اما نباید تصور نماییم كه این بیماری آخر یافته است.
ذوالفقاری اظهار داشت: آنچه در زمینه بیماری كرونا برای ما معیار و مورد قبول است، مستندات و گزارشات وزارت بهداشت است كه مبتنی بر كارهای علمی و دیدگاههای اساتید برجسته علمی است.
وی در این حوزه از برخی افراد خواست با سخنان غیركارشناسی و اظهارنظرهای غیردقیق، باعث تشویش اذهان مردم نشوند تا بتوانیم با همكاری همه مردم، بیماری كرونا را با سربلندی پشت سر بگذاریم.
ذوالفقاری با مرور تصمیمات مهمی كه به مهار ویروس كرونا در كشور منجر گردید، اظهار نمود: با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، كلیه مدارس، دانشگاهها، اماكن مذهبی، پارك ها، بوستان ها، بازارها و مراكز تجمع افراد تعطیل شد و با كاهش ساعت فعالیت های اداری و حضور كاركنان، به میزان زیادی سرعت این بیماری كاهش پیدا كرد.
ذوالفقاری خاطرنشان كرد: با اجرای درست طرح فاصله گذاری اجتماعی توانستیم آمار مبتلایان را از ۳ هزار نفر در روز به زیر ۱۲۰۰ نفر برسانیم و این روند كاهشی همچنان ادامه دارد.
براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، معاون وزیر كشور با تاكید بر اینكه همه این سخت گیری و كنترل ها با هدف حفظ سلامت مردم صورت گرفته است؛ اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم كه كاهش آمار تعداد مبتلایان به كرونا به معنای خاتمه و آخر این بیماری نیست و بایستی تمام كسبه ها و شهروندان، پروتكل ها و اصول اعلامی وزارت بهداشت را با نهایت دقت رعایت نمایند.1399/02/04
20:03:30
5.0 / 5
3266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane