دغدغه مشاغل و طرح فاصله گذاری اجتماعی

دغدغه مشاغل و طرح فاصله گذاری اجتماعی

بیمه خانه: قم مشاغل فعال در بازار قم این روزها با طرح فاصله گذاری اجتماعی، گرفتار مسایل مختلفی شده اند كه در عین اینكه خیلی از آنها غیر قابل اجتناب است ولی توجه به این مشكلات نیز لازم است.


چند روز پیش كه كسبه بازار بزرگ قم مشغول به كار بودند، نیروهای ستاد مقابله با كرونا و تعزیرات حكومتی به دنبال اجرای حكم فاصله گذاری اجتماعی، ضرورت تعطیلی بازار را اعلام نموده و متذكر شدند در صورت ادامه فعالیت درب مغازه ها به مدت یك ماه پلمب خواهد شد.
پس از این اطلاع رسانی اولین مسئله ای كه توجه را به خود جلب كرد اعتراض كسبه نسبت به این دستور بود.
یكی از كسبه كه مغازه لوازم خانگی داشت به نمایندگی از سایر همكارانش عنوان كرد: وقتی می گویند مشاغل كم ریسك اجازه فعالیت دارند نباید مغازه هایمان را تعطیل كنند، از طرفی اجازه فعالیت نداریم و از سویی دیگر چك هایمان را برگشت می زنند، وقتی مغازه تعطیل باشد و نتوانیم كار نماییم از كجا بیاوریم كه بتوانیم چك هایمان را پاس نماییم.
وی افزود: یكماه در قرنطینه ماندیم و هر چه داشتیم و نداشتیم خرج كردیم، وقتی محتاج خورد و خوراكمان شدیم كه دیگر نمی توانیم در خانه بمانیم، مجبوریم كار نماییم كه بتوانیم خرج خانواده را دربیاوریم، قسط وام هایمان را كه می گیرند، چكهایمان را هم كه برگشت می زنند، در این صورت گفتن اینكه در خانه بمانیم و كار نكنیم جمله ای خنده دار است.
این كاسب بازار قم توضیح داد: می گویند صاحبخانه ها اجاره ای از مستاجران دریافت نكنند، صاحبخانه ای كه درآمد زندگی اش بوسیله همان اجاره تامین می شود چگونه می تواند اجاره ای دریافت نكند؟ وقتی تدبیری برای حل این مشكلات نشده نمی گردد توقع داشت كه مردم در خانه بنشینند و دست روی دست بگذارند.
وی افزود: وام یك میلیون تومانی و كمك های 200 هزارتومانی قسمتی از گره های مشكلات ضعیفان را باز می كند، حل این مشكلات نیازمند تلاشی گسترده و تصمیمی عقلانی است، از طرفی دیگر در این قرنطینه علاوه بر مشكلات مادی و معیشتی مشكلات روحی و اختلافات زیاد به وجود آمده در خانه ها نیز سبب می شود تا مردم بعد از قریب به دوماه قرنطینه از خانه ها بیرون بروند.
این كاسب تشریح كرد: این مشكلات روانی صدمه ای نیست كه بشود به راحتی از كنار آن گذشت.
منبع:

1399/01/30
16:24:21
5.0 / 5
3295
تگهای خبر: اجاره , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane