تهران رتبه اول در ابتلا، بستری و مرگ ومیر ناشی از كرونا

تهران رتبه اول در ابتلا، بستری و مرگ ومیر ناشی از كرونا

به گزارش بیمه خانه فرمانده ستاد مقابله با كرونا در استان تهران ضمن اشاره به بالا بودن میزان مرگ و میر ناشی از كرونا در تهران، اظهار داشت: تأثیر افزایش حضور مردم در سطح شهر را هم یك ماه دیگر در آمار موارد مبتلا شدن و مرگ ومیر شاهد خواهیم بود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا زالی اظهار داشت: بالاترین میزان مراجعین كل در كشور، بالاترین میزان مبتلا شدن به ویروس كرونا، بالاترین میزان بستری ناشی از كووید ۱۹، بالاترین مریض های بدحال و بالاترین میزان اشغال تخت های ویژه پس انتشار كرونا در كشور مربوط به استان تهران است؛ فلذا طبیعی است با چنین آماری، میزان مرگ و میر بر اثر كرونا هم بالا خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه بیمارانی كه در بخش مراقبت های ویژه بستری می شوند و معمولا در زمره بیماران بد حال قرار می گیرند در خطر بیشتری از مرگ و میر قرار می گیرند، خاطرنشان كرد: طبیعتا بیمارانی كه ظرف ۴۸ ساعت اخیر در تهران جان خویش را از دست داده اند بیمارانی بودند كه دو تا سه هفته از شروع علایم بالینی آنها گذشته بوده كه این مورد می تواند توجیح علمی و فنی آمار بالاتر مرگ و میر ناشی از كرونا در تهران باشد.
وی با اشاره به اینكه امروز ۳۲۷ مورد جدید مبتلا به كووید ۱۹ در بخش های عادی بیمارستان های تهران بستری شدند، افزود: همینطور ۷۲ مورد ابتلای جدید هم در بخش های مراقبت ویژه بستری شدند. البته خوشبختانه ۵۹۸ بیمار هم بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شدند.
زالی همینطور از مردم خواست از حضور غیر ضروری در سطح شهر پرهیز كنند و تصریح كرد: تجمعات، افزایش بار ترافیكی، تغییرات در ساختار حضور افراد در شهر و... نه تنها ظرف امروز و فردا آثار خویش را نشان نخواهد داد بلكه در میزان آمار فوتی ها تغییرات را یك ماه بعد مشاهده خواهیم كرد؛ ازاین رو تاكید می كنم مهم ترین علت افزایش مرگ و میر، افزایش حضور مردم در شهر است.
وی با اشاره به تغییر الگوی بیماران بستری شده در بیمارستان ها در شهر تهران، خاطرنشان كرد: حالا الگوی ما به این صورت است كه بیماران بد حال تر در بیمارستان ها بستری می شوند.1399/01/27
23:11:26
5.0 / 5
3012
تگهای خبر: ترافیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane