دور دوم كمك مالی بنیاد مستضعفان به 5000 دستفروش پایتخت در هفته آتی

دور دوم كمك مالی بنیاد مستضعفان به 5000 دستفروش پایتخت در هفته آتی

به گزارش بیمه خانه عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران از اعطای دور دوم كمك مالی بنیاد مستضعفان به دستفروشان پایتخت اطلاع داد.


زهرا نژادبهرام در گفت و گو با ایسنا، با بیان خبر اجرای مرحله دوم اهدای كمك یك میلیون تومانی بنیاد مستضعفان به دستفروشان تهران اظهار داشت: اواخر سال قبل و درپی شیوع بیماری كرونا، توجه به دستفروشان كه با شیوع این بیماری، كسب و كارشان از رونق افتاده بود، در دستور كار قرار گرفت و بر همین مبنا برای كمك به این افراد، رایزنی با دستگاه های مختلف را آغاز كردیم.
وی با اشاره به اینكه نهایتا با دستور فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان، مقرر شد كه این بنیاد به دستفروشان تهرانی كمك مالی كند، اضافه كرد: مسؤلان بنیاد مستضعفان از مدیریت شهری خواستند كه فهرست كامل دستفروشان پایتخت را تهیه كنند و بر مبنای آن كمك های مالی به این افراد تخصیص داده شود.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینكه شركت شهربان و حریمبان از مدت ها قبل مبادرت به شناسایی دستفروشان كرده بود، تصریح كرد: این شركت لیستی 1200 نفره از اطلاعات دستفروشان كه بر مبنای آن، مشخصات دستفروشان، موقعیت استقرار و نوع كالایی كه به فروش می رساندند، تهیه كرده بود. اما شركت ساماندهی مشاغل هم بازارچه هایی را برای فعالیت افرادی كه دستفروشی را بعنوان شغل برگزیده بودند، دایر كرده بود كه درپی انتشار كرونا این بازارچه ها همچون پاساژ پروانه تعطیل شد.
نژادبهرام با اشاره به اینكه نهایتا لیستی با مشخصات كامل 4036 دستفروش برای تحویل كمك مالی بنیاد مستضعفان تهیه شد، اضافه كرد: در دور اول در مذاكره با بنیاد مستضعفان، برای هر دستفروش كارت هدیه ای یك میلیون تومانی از جانب این بنیاد تخصیص داده شد و این كارت ها در اختیار شهرداران مناطق 22 گانه قرار گرفت و آنها هم با تشكیل هیئت های 4 نفره متشكل از شهردار منطقه، معاون خدمات شهری، بازرسی و حراست، مبادرت به توزیع این كارت های هدیه یك میلیون تومانی كردند و فرایند تحویل این كمك ها هم مستندسازی شده است.
وی با اشاره به اینكه درپی انتشار اخبار مربوط به عرضه كمك های مالی به دستفروشان، تعدادی به شهرداری های مناطق مراجعه نموده و عنوان كردند كه دستفروشند ولی این كمك ها را دریافت نكرده اند، افزود: شهرداران نواحی و مناطق اطلاعات این افراد را دریافت و نسبت به راستی آزمایی ادعای این افراد اقدام نمودند و نهایتاً فهرست 4000 نفره دستفروشان، به 5000 نفر ارتقاء یافت و طی هماهنگی با بنیاد مستضعفان، مقرر شد كه برای این 5000 نفر هم مجدداً كمك مالی درنظر گرفته شود كه به نظر می آید هفته آینده این مبلغ در اختیار معاون خدمات شهری شهرداری تهران قرار گیرد تا بین دستفروشان توزیع شود.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران اظهار داشت: در این شرایط اقتصادی سخت، برخی افراد ناچارند دستفروشی را بعنوان یك شغل انتخاب كنند و این اقشار ضعیف، نیازمند حمایتند كه با عرضه كمك مالی تلاش كردیم به این افراد كمك نماییم.1399/01/23
13:42:22
5.0 / 5
2999
تگهای خبر: بازار , خدمات , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane