بررسی برگزاری جلسات مجازی شورای شهر تهران در هیات رئیسه

بررسی برگزاری جلسات مجازی شورای شهر تهران در هیات رئیسه

بیمه خانه: اعضای شورای شهر تهران پیشنهادی در خصوص برگزاری مجازی جلسات روزهای سه شنبه این شورا را بررسی كردند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، بامداد امروز بررسی پیشنهادی در خصوص اصلاح بخشنامه داخلی شورای شهر درباب محل برگزاری جلسات روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت و محسن هاشمی بعنوان رئیس جلسه در مورد جزئیات این پیشنهاد اظهار داشت: برمبنای بخشنامه داخلی شورای شهر اعضا موظف می باشند در ماه دو جلسه در محل شورای شهر برگزار كنند، اما می بینید كه اعضای شورای شهر شش جلسه در ماه برگزار می كنند كه جلسات یكشنبه به صورت ثابت و جلسات روزهای سه شنبه یك هفته در بین است.
وی با اعلان اینكه در بخشنامه داخلی شورا قید شده است كه جلسات باید در صحن علنی اجرا شود نه جای دیگر، اظهار داشت: حالا اعضای شورای شهر پیشنهادی مطرح نمودند كه این بخشنامه اصلاح گردد اما من پیشنهاد می دهم جلسات یكشنبه ها به صورت ثابت و علنی در صحن باشد، اما جلسات روزهای سه شنبه به صورت مجازی اجرا شود.
وی ادامه داد: این پیشنهاد به این علت مطرح می شود كه بخشنامه داخلی شوراها باید به پیشنهاد شورای عالی استان در هیات وزیران به تصویب برسد و حالا چون این فرآیند طولانی است پیشنهاد دیگری مطرح می نماییم اما دقت داشته باشید كه درست نیست وقتی یك سوم كارمندان شهرداری باید سركار حاضر باشند اعضای شورا برای خودشان یك بخشنامه اصلاح كنند و این در اذهان عمومی خوب نیست و بهتر است اجازه دهید كه جلسات یكشنبه ها علنی اجرا شود و تا اختتام بحران كرونا نیز جلسات سه شنبه ها مجازی برگزار شود، اما در جلسات سه شنبه ها نیز همه موارد طرح ها و لوایح را بررسی می نماییم و رای گیری منوط به جلسه های علنی می باشد و ما در جلسات مجازی مصوبه ای نداریم.
بهاره آروین در واكنش به این پیشنهاد اظهار داشت: در جلسات عادی همه افرادی كه خواستار شركت باشند می توانند شركت نمایند اما در جلسات مجازی چه اتفاقی می افتد؟ اینكه ما بحث هایمان را در جلسات مجازی انجام دهیم و تصمیم را در صحن بگیریم نزد افكار عمومی پسندیده نیست و به نظرم با منطق جلسات نیز همخوانی ندارد.
محمود میرلوحی نیز در واكنش به این پیشنهاد اظهار داشت: نیروهای عملیاتی شهرداری تهران در صف مقدم مقابله با كرونا قرار دارند و دیدید كه در یك دوره جدید همكاری وزارت بهداشت با كمك شهرداری غربالگری در پایتخت را نیز انجام می دهد.
وی با اعلان اینكه بنا بگفته ستاد كرونا تا كنون بیش از 67 میلیون نفر در طرح غربالگری شركت كردند اما مشاركت تهرانی ها به زحمت به 50 درصد می رسد اظهار داشت: نرخ مشاركت تهرانی ها پایین است و حالا با كمك شهرداری تهران غربالگری وارد فاز جدیدی می شود.
وی با اشاره به برگزاری جلسات مجازی و تعطیلی مجلس اظهار داشت: دیدید كه چه انتقاداتی به تعطیلی مجلس به سبب شیوع ویروس كرونا شد و حالا نباید ما به مانند آنها كار نماییم.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، نهایتا محسن هاشمی اظهار داشت: این پیشنهاد یعنی برگزاری علنی جلسات روز یكشنبه و برگزاری جلسات مجازی روزهای سه شنبه در هیات رئیسه بررسی خواهد شد و در صورتی كه به این جمع بندی رسیدیم كه این مهم صورت گیرد و یا در صورتی كه نیاز به طرح داشته باشد باردیگر این مساله را در صحن علنی مطرح خواهیم كرد.
منبع:

1399/01/17
16:06:59
5.0 / 5
3480
تگهای خبر: شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane