اختصاص۵۹۶ میلیارد به ۳۸ بیمارستان استان تهران برای درمان كرونا

اختصاص۵۹۶ میلیارد به ۳۸ بیمارستان استان تهران برای درمان كرونا

بیمه خانه: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: تابحال حدود ۵۹۶ میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری و درمان بیماری كرونا در اختیار دانشگاه های علوم پزشكی قرارگرفته است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، نعمت الله تركی از تجهیز ۳۸ بیمارستان استان تهران به امكانات مورد نیاز برای پیشگیری و درمان بیماری كرونا اطلاع داد و اضافه كرد: تا كنون ۱۹۵میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان از محل ارزش افزوده برای تجهیز این بیمارستان ها تأمین اعتبار و هزینه شده است.
معاون پشتیبانی و بودجه ستاد فرماندهی مقابله با كرونا در استان تهران اضافه كرد: تأمین اعتبار و اختصاص این مبالغ برای خرید تجهیزات مورد نیاز بر مبنای تفاهم نامه های منعقد شده با دانشگاه های علوم پزشكی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشكی تهران و دانشگاه علوم پزشكی ایران بوده است.
وی ادامه داد: برپایه توافقات صورت گرفته با بانك مركزی از محل منابع ارزی دولتی هم برای خرید تجهیزات مورد نیاز بیمارستان های استان بهره گرفته شده است.
طبق گزارش سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، اظهارات تركی در حالی است كه در تاریخ ۲۱ اسفندماه سال ۱۳۹۸ به دنبال درخواست ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلان شهر تهران، با ابلاغ محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور، مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان ها و تأمین لوازم ضروری و مقابله اثربخش با بیماری كرونا اختصاص یافت و در اختیار دانشگاه های علوم پزشكی قرارگرفت.
1399/01/15
12:57:55
5.0 / 5
3504
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane