آخرین خبرها از ساماندهی دستفروشان خیابان ولیعصر

آخرین خبرها از ساماندهی دستفروشان خیابان ولیعصر

بیمه خانه: شهردار منطقه 11 توضیحاتی را درباب روند ساماندهی و برخورد با دستفروشان خیابان ولیعصر(عج) ارائه نمود.


نصرالله آبادیان در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند ساماندهی دستفروشان در محدوده منطقه 11 اظهار داشت: خوشبختانه تجربه خوبی در سطح منطقه 11 در موضوع دستفروشان رقم خورد كه در جریان آن كار مشتركی میان شهرداری تهران، نیروی انتظامی و اتحادیه و امور صنفی انجام شد و با مصوبه ای كه از شورای تامین شهرستان تهران داشتیم نسبت به پاكسازی خیابان ولیعصر(عج) اقدام كردیم.
وی ادامه داد: خیابان ولیعصر (عج) باتوجه به اهمیتی كه دارد و باتوجه به عناصر تاریخی كه در آن قرار گرفته بعنوان مركز خرید عمده مردم در شب عید قلمداد می شود؛ متأسفانه این مسیر پیاده راه كوچكی دارد و هنگامی كه حجم قابل توجهی از مردم بازگشت می كنند قابلیت سرویس دهی مناسب را ندارد و اگر در این شرایط دستفروشان نیز حضور داشته باشند مشكلات بسیاری ایجاد می شود.
شهردار منطقه 11 افزود: برمبنای مصوبه شورای تامین شهرستان تهران توانستیم مجوزهای قضایی لازم را دریافت نماییم و با هماهنگی و همكاری قابل تقدیر نیروی انتظامی، ساماندهی دستفروشان در 8 ماه گذشته در سطح محدوده محقق شد.
وی اشاره كرد: بعد از پاكسازی بازار تهران با توجه به این كه بیشتر دستفروشان محدوده در صنف پوشاك فعالیت داشتند و جذابیت منطقه 11 اكثرا در این منطقه رسوب كردند؛ پس با مصوبه شورای تامین توانستیم بستر مقابله مناسب را فراهم نماییم البته مقابله ما در امتداد سیاست های كلی شهرداری تهران و در نظر گرفتن مشكلات معیشتی موجود در جامعه بود. در حقیقت در برخورد با این مساله مسائل معیشتی و ملاحظات اجتماعی به دقت مدنظر قرار می گیرد.
شهردار منطقه 11 در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینكه بعضی از دستفروشان نیازمند این كار هستند، اضافه كرد: متأسفانه در بین این افراد برخی مافیا و سودجو هستند و دست به اقدامات غیرمجاز می زنند؛ پس با كمك نیروی انتظامی دستفروشان واقعی شناسایی شده اند تا در زمان و مكان مناسب ساماندهی شوند و این كار توسط شركت ساماندهی مشاغل شهر تهران محقق می شود.
وی ادامه داد: بی شك برخورد با موضوع دستفروشان كار مستمری است و اساسا ادامه خواهد داشت. در این راستا شركت ساماندهی مشاغل فهرست دستفروشان واقعی را از ما درخواست نمود و امروز این فهرست در اختیار این شركت قرار گرفته است تا افرادی كه سرپرست خانوار هستند و یا به دلیلهای دیگر نیازمند هستند در منطقه 11 یا سایر مناطق ساماندهی شوند. امیدواریم شهروندان نیز همكاری كنند و از دستفروشان تنها در چارچوب مكان هایی كه ساماندهی شده اند، خرید كنند.
منبع:

1398/11/24
19:20:12
5.0 / 5
4323
تگهای خبر: انتظامی , بازار , خرید , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane