رئیس كل دادگستری استان مركزی:

میدان میوه و تره بار اراك متولی ندارد

میدان میوه و تره بار اراك متولی ندارد

به گزارش بیمه خانه ایسنا/مركزی رئیس دادگستری استان مركزی اظهار داشت: میدان میوه و تره بار اراك بی صاحب و بدون متولی است و باید هرچه سریعتر اقدام جدی درمورد تعیین تكلیف آن صورت گیرد.


حجت الاسلام قاسم عبداللهی در ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان استان مركزی اظهار نمود: سازمان نظام پزشكی وظیفه دارد نسبت به ساماندهی پسماند عفونی مطب های پزشكی در اسرع وقت اقدام نماید، در غیر اینصورت دستگاه قضایی وارد می شود.
وی ادامه داد: وقت كشی و پاس دادن به یكدیگر مشكلات را حل نمی كند بلكه باید به صورت اصولی و علمی یكبار برای همیشه این مشكل مرتفع شود.
رئیس دادگستری استان مركزی در مورد میدان میوه و تره بار اراك هم افزود: میدان تره بار بی صاحب و بدون سرو سامان و بدون متولی است، چندین بار هم به این مورد ورود كرده ایم، اما نباید همه مسائل توسط قوه قضائیه حل شود و نیاز است یك اقدام جدی در جهت ساماندهی این میدان میوه و تره بار صورت گیرد.
عبداللهی بیان نمود: در صورتیكه نهادهای مربوطه اقدام لازم را در جهت ساماندهی انجام ندهند، دستگاه قضا با جدیت ورود خواهد نمود.
راه اندازی دومین درمانگاه دولتی دندانپزشكی در اراك
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان مركزی هم در این نشست اظهار داشت: پیرو دستور كمیته صیانت از حریم امنیت عمومی، از آغاز مهرماه لغایت 15 دیماه سالجاری، تمامی مطب های فعال در شهر اراك توسط تیم نظارتی حوزه نظارت بر درمان بازدید شدند.
سیدمحمد جمالیان با اشاره برخی مشكلات گزارش شده اضافه كرد: یك مطب عمومی با انجام حجامت در مطب از نظر بهداشتی مشكلاتی داشت كه سریعا مكاتبات لازم انجام و با تعیین یك ضرب الاجل 10 روزه و بازدید بعد از دو هفته، تمامی نقصها این مطب برطرف شده بود.
وی بیان نمود: در یك مطب دیگر در اتاق تزریقات زباله نگهداری می شد كه بعد از اخطار و تذكر كتبی این مشكل هم مرتفع شد، همینطور پروانه مطب یك پزشك منقضی شده بود كه بعد از بازدید، پروانه تمدید شده بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان مركزی افزود: یكی از مطب های پزشك عمومی فاقد پروانه مطب فعال بود كه این مركز پلمب شد و همینطور 11 مطب پزشك عمومی مبادرت به عرضه خدمات لیزرتراپی كرده بودند كه این 11 مطب به تعزیرات عرضه شدند.
جمالیان بیان نمود: مشكلات دیگری در این بازدیدها مشاهده و گزارش شد كه اقدامات لازم در جهت رفع این مشكلات انجام شده است.
وی اشاره كرد: هم اكنون در تمامی مطب ها كارتخوان فعال موجود است.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان مركزی نبود كلینیك دندانپزشكی دولتی را یكی از معضلات اراك دانست و تصریح كرد: با عنایت به وجود این معضل، یك درمانگاه دندانپزشكی با تعرفه بین دولتی و خصوصی فعالیت خویش را در اراك در خیابان عباس آباد شروع كرده و تا اردیبهشت ماه سال آینده هم دومین درمانگاه دولتی در خیابان شهید شیرودی راه اندازی خواهد شد.
جمالیان افزود: عدم تعرفه گذاری خدمات دندانپزشكی سبب ایجاد مشكلات در انجام اقدامات نظارتی و ملزم كردن دندان پزشكان به رعایت قوانین شده است كه البته وزارت بهداشت و درمان قول هایی در جهت ساماندهی این مهم داده است.1398/11/23
20:25:32
5.0 / 5
4096
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane