افتتاح ۲۲ هزار و ۵۰۰ پروژه عمرانی در دهه فجر

افتتاح ۲۲ هزار و ۵۰۰ پروژه عمرانی در دهه فجر

به گزارش بیمه خانه معاون عمرانی وزیر كشور با اشاره به برنامه های این وزارتخانه در دهه فجر و افتتاح پروژه های عمرانی در سراسر كشور اظهار داشت: در دهه فجر امسال 16 هزار و 456 پروژه كلنگ زنی و راه اندازی شد كه حدود 524 میلیارد ریال هزینه شده است.


دكتر مهدی جمالی نژاد در گفت و گو با ایسنا، ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر، گزارش مدیریتی پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر امسال را تشریح نمود و اظهار داشت: در ابتدای سال طبق تفاهمی كه بین وزارت كشور و بسیج سازندگی منعقد شد مقرر گردید تا طی سال جاری ۴۰ هزار پروژه كم هزینه و زود بازده نیز به بهره برداری برسد كه از این تعداد ۶۰۰۰ پروژه هم در دهه فجر راه اندازی شد.
وی افزود: با احتساب ۶۰۰۰ پروژه كم هزینه و زودبازده و ۱۶ هزار و ۴۵۶ پروژه كلنگ زنی و افتتاح شده در این ایام، تعداد پروژه های بهره برداری شده در دهه فجر به ۲۲ هزار و ۵۰۰ پروژه رسید.
بگفته وی، پروژه های عمرانی كه مقرر است در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد نسبت به سال قبل ۷۴ درصد رشد ریالی داشته است.
بگفته جمالی نژاد، از ۴۰ هزار پروژه كم هزینه و زود بازده كل كشور كه مقرر است تا اختتام امسال به تصویب برسد، ۶ هزار پروژه در روزهای دهه فجر افتتاح شده است.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور تعداد پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر امسال را ۱۴ هزار و ۹۰۹ پروژه اعلام نمود و اضافه كرد: اعتبار این تعداد پروژه قابل افتتاح ۳۵۴ هزار میلیارد ریال است. همین طور تعداد پروژه های كلنگ زنی شده طی این مدت ۱۵۴۷ مورد بوده است كه ۱۶۱ هزار میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور استان های برتر با لحاظ تعداد پروژه افتتاحی طی دهه فجر را استان آذربایجان شرقی با ۱۳۲۲ پروژه اعلام نمود و اظهار داشت: استان خراسان رضوی نیز با ۶۸ هزار میلیارد ریال اعتبار پروژه قابل افتتاح، جزو استان های برتر با لحاظ میزان اعتبارات پروژه های قابل افتتاح بوده است.

معاون وزیر كشور، استان های خراسان جنوبی، سمنان و مركزی را جزو سه استان برتر با لحاظ تعداد پروژه به نسبت جمعیت عنوان نمود و اظهار داشت: استان های تهران، گیلان و البرز نیز جزو استان های برتر با لحاظ تعداد پروژه به نسبت مساحت بودند.

بگفته وی، از نظر نسبت جمعیت نیز استان های برتر با لحاظ اعتبارات پروژه های قابل افتتاح، استان های خراسان جنوبی، یزد و هرمزگان هستند.

وی در مقایسه مجموع افتتاح و كلنگ زنی طی سال های ۹۷ و ۹۸ از نظر اعتبار هزینه شده اظهار نمود: سال قبل ۳۰۱ هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده مجموع افتتاح و كلنگ زنی های پروژه های دهه فجر بوده است كه امسال با رشد ۷۴ درصدی به ۵۲۴ هزار میلیارد ریال افزایش رسیده است.

منبع:

1398/11/21
14:07:08
5.0 / 5
4225
تگهای خبر: اعتبار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane