پرداخت عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی قم آغاز شد بعلاوه جزییات پرداخت

پرداخت عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی قم آغاز شد بعلاوه جزییات پرداخت

به گزارش بیمه خانه ایسنا/قم روابط عمومی اداره كل تأمین اجتماعی قم با صدور اطلاعیه ای از پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان در استان قم اطلاع داد و اعلام نمود: عیدی بازنشستگان از امروز 17 بهمن به مدت ده روز به صورت متمركز و از راه ستاد مركزی سازمان برپایه برنامه زمان بندی شده پرداخت می شود.


روابط عمومی این اداره كل در اطلاعیه ای اعلام نمود: پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی برای سال جاری با تأكیدات وزیر محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعی و تلاش همكاران در سازمان؛ زودتر از روال سال های گذشته و از امروز 17 بهمن شروع شد و طی 10 روز پرداخت به كلیه بازنشستگان و مستمری بگیران صورت خواهد گرفت.
در این اطلاعیه تصریح شده: عیدی بازنشستگان از امروز 17 بهمن به مدت 10 روز بصورت متمركز و بوسیله ستاد مركزی سازمان بر طبق برنامه زمان بندی شده پرداخت می شود.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، بر طبق این اطلاعیه، مبلغ عیدی اختتام سال1398 برای هر پرونده فعال مستمری شامل بازنشستگی، ازكارافتادگی كلی و بازماندگان (مجموع سهام) معادل یك میلیون و 200 هزارتومان (12، 000، 000 ریال) تعیین شده كه مشمول ماده 89 قانون تامین اجتماعی نمی باشد.
این اطلاعیه افزوده است: درباب پرونده های مستمری برقرارشده جدید و یا پرونده های مستمری كه به هر علت در طول سالجاری باردیگر فعال شده اند (مشمولین بخشنامه های 2‏‏‏‏‏‏/11 مستمری ها، بخشنامه 67 مستمری ها و...) میزان عیدی پرداختی متناسب با ماه های دریافت مستمری امسال بوده و كسری ماه بصورت یك ماه كامل پرداخت می گردد.
اطلاعیه افزوده كه تاریخ برقراری مستمری های بازنشستگی و از كارافتادگی كلی كه وفق بندهای 1 و 2 ماده 80 قانون تامین اجتماعی در طول سالجاری به مستمری بازماندگان تبدیل گردیده اند، عینا تاریخ برقراری اولیه آنان می باشد.
در اختتام اطلاعیه آمده است: مبلغ عیدی مشمولین بند 91 قانون بودجه سال 90 كل كشور، بند 66 قانون بودجه سال 91 كل كشور و قانون تعیین تكلیف تامین اجتماعی اشخاصی كه ده سال و كمتر حق بیمه پرداخت نموده اند به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه آنان خواهد بود.
40 هزار و 454 پرونده مستمری بگیر در تامین اجتماعی قم وجود دارد كه 51 هزار و 80 تن مستمری بگیر اصلی هستند و با احتساب 40 هزار و 277 تن افراد تبعی آنها، جمعیتی حدود 91 هزار و 357 تن را شامل می شوند.1398/11/17
17:12:56
5.0 / 5
4589
تگهای خبر: بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane