مدیر كل امور بانوان شهرداری تهران اعلام كرد

ارتقای امكانات و خدمات مجموعه های شهربانو در جهت تقویت كاركرد فرهنگی

ارتقای امكانات و خدمات مجموعه های شهربانو در جهت تقویت كاركرد فرهنگی

به گزارش بیمه خانه مدیر كل امور بانوان شهرداری تهران اظهار داشت: در نظر داریم جهت ارتقای فعالیتهای فرهنگی مجموعه های شهربانو منطبق با مأموریت های اصلی اداره كل امور بانوان و رویكرد جدید مدیریت شهری، امكانات و خدمات مجموعه های مذكور را مورد بازنگری قرار داده و ارتقاء دهیم.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، زهرا بهروزآذر با اشاره به برنامه سوم توسعه شهر تهران خاطرنشان كرد: ماده 76 این سند بر اعمال تبعیض مثبت در تأمین سرانه های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی و همینطور بهره مندی عادلانه از فضاهای شهری با لحاظ كردن مؤلفه های جنسیتی تاكید كرده و یكی از برنامه های كلان اداره كل امور بانوان جهت تحقق این ماده، ایجاد و توسعه فضاهای مختص زنان است.
وی افزود: همچون این فضاها می توان به مجموعه های شهربانو، شهردخت، بوستان های بانوان، مراكز مهارت آموزی كوثر و بازارچه های كارآفرینی زنان اشاره نمود. از آنجائیكه این فضاها خدمات و امكانات متنوع فرهنگی، ورزشی، آموزشی و اشتغال زایی را به صورت خاص برای زنان فراهم می كنند، سهم به سزایی در افزایش دسترسی زنان به امكانات شهری از راه اعمال تبعیض مثبت دارند.
بهروز آذر با اشاره به اینكه این مجموعه ها باید متناسب با نیازهای امروز زنان و دختران و تغییرات جدید جامعه شهری باشد، اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده و تغییر دستورالعمل های مربوطه، برآنیم كاركرد فرهنگی و اجتماعی مجموعه ها را با تاكید بر تسهیل فعالیتهای كارآفرینی اجتماعی، استارتاپی و گفتگو محور، ترویج فعالیتهای مشاركتی و داوطلبانه از راه جلب همكاری سمن ها و تشكل های اجتماع محور محلی و توجه به سلامت جسمی و روحی زنان به صورت توأمان ارتقاء دهیم.
بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، وی ادامه داد: از آنجائیكه بعضی از خدمات فعلی همچون سالن مد و لباس و زیبایی، به وفور و با تنوع زیاد در سطح شهر قابل دسترس هستند، از مجموعه خدمات حذف شده و امكانات دیگری همچون استودیو خلاقیت و كارآفرینی، مركز كارگروهی، پاتوق گفتگو و مركز بازی ویژه دختران نوجوان به این مجموعه ها افزوده خواهد شد.
مدیر كل امور بانوان شهرداری تهران در انتها اظهار نمود: علاوه بر بازنگری نوع خدمات و امكانات، در این مجموعه ها تغییرات دیگری هم اعمال شده است كه از آن جمله می توان به تسهیل در دسترسی به مجموعه ها از راه اختصاص وسائل حمل و نقل عمومی، كاهش نرخ خدمات به خصوص در مناطق كم برخوردار، تغییر ساعت عرضه خدمات برای استفاده گروه های مختلف بانوان (بانوان شاغل، دانشجویان، مادران و...) و اختصاص امكانات ویژه برای گروه های با نیازهای خاص(سالمندان، معلولین، بانوان باردار، كودكان و...) اشاره نمود.1398/11/14
13:30:56
5.0 / 5
4349
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane