امامزاده معصوم(ع) در زمستان میزبان افراد بی خانمان و در راه مانده است

امامزاده معصوم(ع) در زمستان میزبان افراد بی خانمان و در راه مانده است

به گزارش بیمه خانه مدیركل اوقاف و امور خیریه استان تهران اظهار داشت: با عنایت به این كه امامزاده معصوم(ع) دارای دو شبستان است یكی از این شبستان ها بعنوان گرمخانه در اختیار افرادی كه شرایط اسكان (بی خانمان) ندارند یا مسافرانی هستند كه از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند و امكان اسكان ندارند قرار گرفته است.


مجتبی عبدالهی در گفتگو با ایسنا در مورد طرح شرایط اسكان برای افراد بی خانمان یا در راه مانده در امامزاده معصوم(ع) اظهار نمود: باتوجه به فصل سرما و برودت هوا طی طرحی سعی كردیم شرایطی برای اسكان افرادی كه مكانی برای استراحت ندارند یا از سفر رسیده و شرایط مالی برای اسكان ندارند را فراهم نماییم تا این افراد در این سرما در خیابان ها نمانند.
وی افزود: باتوجه به اینكه امامزاده معصوم(ع) واقع در خیابان قزوین از دو شبستان برخوردار می باشد این امامزاده برای خدمات رسانی به هموطنان عزیز در نظر گرفته شده است.
مدیركل اوقاف و امورخیریه استان تهران تصریح كرد: از محل نیت یكی از واقفین به نام سركار خانم ملوك هاشمی كه نیت تهیه سوخت و لباس گرم را داشتند توانستیم پتوهای نو و حوله های یك بار مصرف را تهیه نماییم. باتوجه به حمام های داخل این امامزاده امكان استحمام هم وجود دارد.
عبدالهی خاطرنشان كرد: باتوجه به اینكه لباس گرم هم برای این عزیزان یك امر ضروریست با همكاری مركز افق كه زیر نظر امامزاده حسن(ع) است و در جهت خدمات اجتماعی فعالیت می كند رایزنی هایی صورت گرفته است، برهمین اساس همكاران ما در این مركز با كسبه اطراف امامزاده صحبت كرده و مقرر است افراد جامعه هدف ما به مغازه های مشخص رجوع كنند و باتوجه به سلیقه خود خرید و سپس فاكتور آنرا در اختیار ما قرار داده تا از محل نیت واقفین آنرا پرداخت نماییم.
وی ادامه داد: خوشبختانه بعضی از این كسبه عزیز هم همكاری خوبی داشته و حتی اعلام نموده بعضی از لباس های تك سایز شده خویش را به صورت مجانی در اختیار ما قرار می دهند. همینطور مقرر است تخفیف هایی را هم قائل شوند.
مدیركل اوقاف و امورخیریه استان تهران در مورد وضعیت پذیرایی هم تصریح كرد: طرح ما با اطلاع رسانی از روز گذشته شروع شده و در همین فرصت كوتاه سعی كردیم با چای و میوه پذیرای مهمانان خود باشیم، اما در تلاش هستیم با عنایت به نیت واقفین و كمك خیرین هم به تهیه غذا هم اقدام نماییم.1398/11/10
11:07:46
5.0 / 5
4771
تگهای خبر: خدمات , خرید , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane