تفاهم نامه اصلاح لیست رانندگان حمل و نقل شهری

تفاهم نامه اصلاح لیست رانندگان حمل و نقل شهری

به گزارش بیمه خانه معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور اعلام نمود: بعد از دو سال پیگیری های مستمر با امضای تفاهم نامه اصلاح لیست رانندگان حمل و نقل عمومی شهری، برای رانندگان فعال در بخش حمل بار و مسافر شهری امكان بهره مندی از یارانه دولتی بیمه تامین اجتماعی برقرار شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد با اشاره به این خبر اظهار داشت: بعد از پیگیری های مستمر صورت گرفته و با همكاری و مشاركت شهرداری تهران، به استناد ماده 7 قانون هدفمندسازی یارانه ها و بند «ب» ماده 11 بخشنامه اجرایی مربوط به این ماده، تفاهم نامه همكاری مشترك بمنظور اصلاح لیست رانندگان حمل و نقل بار و مسافر درون شهری، بین سازمان تامین اجتماعی، سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور و شهرداری تهران منعقد شد.
وی با اشاره به اینكه این لیست از سال 1392 تابحال به روزرسانی نشده بود، اضافه كرد: طبق توافق انجام گرفته با سازمان تامین اجتماعی و با همكاری شهرداری تهران، رانندگانی كه در بخش حمل و نقل عمومی شهری فعال می باشند، با اولویت ناوگان تاكسیرانی شهری به مرور به لیست بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی افزوده می شوند.
وی افزود: همین طور رانندگانی كه قبل تر در این حرفه فعال بوده و الان در شغل دیگری مشغول به خدمت هستند، امكان بهره مندی از بیمه خویش فرما را خواهند داشت.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری كشور با اشاره به اینكه مرجع رسمی شناسایی رانندگان فعال در بخش حمل و نقل عمومی شهری سامانه مدیریت مركزی حمل و نقل شهری به آدرس www.utcms.ir است، اظهار نمود: برای نخستین بار در كشور، تمامی اطلاعات رانندگان در یك درگاه واحد و یكپارچه تجمیع شده و بوسیله اتصال به بانكهای داده ای كشور همچون ثبت احوال، ثبت شركت ها، پست، نیروی انتظامی و... صحت سنجی شده است.
جمالی نژاد در ادامه ضمن تاكید بر اینكه بوسیله اطلاعات سامانه، تمامی خدمات شهری همچون سهمیه سوخت و لاستیك و قطعات، به صورت عادلانه به ناوگان و رانندگان واقعی تخصیص می یابد، تصریح كرد: وضعیت فعال بودن رانندگان شهری به صورت مستمر از روش های مختلف همچون تجهیزات ناوبری هوشمند، دوربین های شهری و اسناد حمل و نقل، رصد شده و این اطمینان حاصل می گردد كه یارانه دولتی به رانندگان واجد شرایط تعلق گیرد.
ایشان در ادامه خاطرنشان كرد: در گذشته به علت عدم اصالت سنجی بانك ­های داده­ ای حاوی مشخصات رانندگان مذكور و فقدان وحدت رویه در ارسال لیست بیمه­ شدگان بخش شهری به سازمان تامین اجتماعی، گاه مشاهده می شد افرادی كه در این بخش فعالیت حرفه ای ندارند، بعنوان راننده فعال معرفی شده­ اند. بدین سبب امید می رود انعقاد این تفاهم نامه، گامی باارزش در جهت افزایش عدالت در تخصیص یارانه های دولتی و بهره مندی رانندگان واقعی حمل و نقل شهری از تسهیلات و خدمات مربوط به این حوزه باشد.
منبع:

1398/11/09
15:30:18
5.0 / 5
4541
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane