در افتتاحیه سالن های جدید پردیس ملت چه گذشت؟

در افتتاحیه سالن های جدید پردیس ملت چه گذشت؟

بیمه خانه: مراسم رونمایی و افتتاح سالنهای جدید پردیس سینمایی «ملت» كه در روزهای جشنواره سی و هشتم فیلم فجر میزبان اهالی رسانه،  خبرنگاران و هنرمندان خواهد بود، 7 بهمن ماه با حضور حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی، پیروز حناچی شهردار تهران، مسئولین سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر، همایون اسعدیان رئیس هیئت مدیره خانه سینما و عوامل اجرایی جشنواره فیلم فجر اجرا شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر بعد از پخش ویدیوی از كارهای انجام شده در ضمن ۹ ماه برای تجهیز پردیس سینمایی ملت، اظهار داشت: این پردیس از سال ۸۷ آغاز به كار كرد و سازه منحصر به فردی دارد و در كشور بی نظیر است. چهار پرده سینمایی در ابتدا كافی بود اما با دیجیتال شدن حوزه نمایش مردم عادت كردند در پردیس هایی باشند كه دست كم ۱۰ پرده وجود داشته باشد. حالا این امكان به وجود آمده است. با فعالیتی كه در موسسه تصویر شهر و سازمان فرهنگی هنری شهرداری پس از ۹ ماه انجام دادیم، ۹۰ درصد ظرفیت این سالن را افزایش دادیم و ۱۲ پرده نمایش در خدمت مردم قرار گرفته است.
وی افزود: خوشحالیم كه آیین افتتاح این سالنها پیش از جشنواره اجرا شد. امیدواریم بتوانیم برگزاری تئاتر، نمایش، موسیقی و رویدادها و حراج های هنرهای تجسمی را هم در این شرایط داشته باشیم برای اینكه امكان گالری بودن آن همچنان وجود دارد. علاوه بر این، كافه كتاب نیز خواهیم داشت تا كتابهای تخصصی حوزه سینما را هم در این مكان گردآوری نماییم. طبقه مثبت دو را هم با ۸۰۰ صندلی كه اضافه شده تبدیل به یك فودكورت كرده ایم. برای پارك ملت، بیمارستان شهید رجایی و پردیس ملت نیز پاركینگی تعبیه شد كه سطح رفاه را بالا ببریم.
مدیرعامل موسسه تصویر شهر درانتها صحبت های خود از شهید قاسم سلیمانی نیز یاد كرد.
حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی در ادامه این مراسم‌،سخنان خودرا با یادی از شهید سردار قاسم سلیمانی و سقوط هواپیما شروع كرد و سپس درباره كمكهای شهرداری تهران به فرهنگ و هنر كشور اظهار داشت: توجه مدیران شهری و شهردار تهران و شورای شهر، سازمانهای شهرداری در توسعه زیرساخت ها و تولید و مشاركت در رویدادها كار ارزشمندی است كه باید از آن تشكر نماییم. این نشان میدهد مدیریت شهری از یك سازمان خدماتی یه یك نهاد فرهنگی اجتماعی تبدیل گشته است.
وی در ادامه صحبت های خود باتوجه به دسترسی آزاد به اطلاعات آماری را ارائه كرد و اضافه كرد: ما هرچقدر زیرساخت های فرهنگی را توسعه دهیم به امنیت آفرینی برای كشور كمك می نماییم، بر همین مبنا درانتها سال ۹۷، ۳۲۸ سینما، ۵۸۱ سالن سینمایی در كشور و ۱۵۰هزار صندلی داشتیم و تا آخر سال ۹۸ باتوجه به پیش بینیها، ۳۵۳ سینما، ۶۵۴ سالن سینما یعنی ۱۲ و نیم درصد افزایش و ۱۶۱۷۰۲ صندلی كه یعنی ۸ درصد افزایش خواهیم داشت. در نهایت اگر ما در سیاست گذاری ها هرچقدر به توسعه زیرساخت های سینمایی دقت كنیم و محتوای خوب و قابل توجه ارائه شود به فرهنگ سازی كمك كرده ایم.
انتظامی درانتها اظهار داشت: در بیشتر از هزار شهر زیرساخت سینمایی نداریم. باید آهنگ پیشرفت سرعت پیدا كند اما امسال ۲۲ سالن در ۲۲ شهر فاقد سالن سینمایی اضافه خواهد شد. هرچقدر ما بتوانیم فرهنگ با خانواده به سینما رفتن را ترویج و توسعه دهیم به كاهش لطمه های اجتماعی كمك خواهیم كرد.

پس از سخنرانی پیروز حناچی شهردار تهران، حجت الاسلام امروری رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران؛ محمد معتمدی (هنرمند موسیقی) قطعات موسیقی اجرا كرد.
منبع:

1398/11/07
13:34:04
5.0 / 5
4274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane