معاون عمرانی وزیر كشور در بازدید از مناطق سیل زده استان كرمان:

مدیریت شهری نقش مردم، سمن ها و خیریه ها در مدیریت بحران را جدی بگیرد

مدیریت شهری نقش مردم، سمن ها و خیریه ها در مدیریت بحران را جدی بگیرد

بیمه خانه: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای كشور در مسافرت به استان كرمان از مناطق سیل زده استان بازدید نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده جنوب استان كرمان اظهار داشت: مدیریت شهری و روستایی باید نقش مردم، سمن ها و خیریه ها در مدیریت بحران را جدی بگیرد و برای بهره گیری از توانمندی های آنان برنانه های عملی داشته باشد.
وی كه ازشهرستانهای سیل زده كهنوج، روبار و شهرهای جبال بارز، جیرفت، عنبرآباد، دوساری بازدید می كرد، اضافه كرد: مدیریت شهری و روستایی باید برای مقابله با حوادث طبیعی و اجرای برنامه های پیشگیرانه علاوه بر همكاری با نهادهایی دولتی، از ظرفیت های مردمی هم برای مدیریت حوادث طبیعی در شهرها و روستاها بهره گیری و با همكاری سایر نهادهای مسوول برای جلب مشاركتهای مردمی برنامه ریزی نماید.
وی با تاكید بر ارتقاء دانش و آگاهی شهرداران و مدیران و كاركنان شهرداری ها و دهیاران و اعضای شوراهای شهر و روستا نسبت به عوامل اصلی افزایش تاب آوری شهرها، ایجاد و تقویت زیرساخت های مناسب شهری، نظارت موثر بر ساخت وسازها، كاربرد فناوریهای نوین در زمینه كاهش اثرات بلایای طبیعی سوانح و لطمه های احتمالی تاكید نمود.
به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای كشور، او همینطور اظهار نمود: وزارت كشور آماده همكاری و همفكری با دستگاه های مسوول برای كاهش لطمه های ناشی از سیل به مناطق شهری و روستایی می باشد.
منبع:

1398/11/04
23:39:50
5.0 / 5
4433
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane