با تصویب شورای شهر تهران صورت می گیرد

تخفیف و تقسیط به پرداخت كنندگان نقدی عوارض صدور پروانه و گواهی های ساختمانی

تخفیف و تقسیط به پرداخت كنندگان نقدی عوارض صدور پروانه و گواهی های ساختمانی

بیمه خانه: با پیشنهاد كمیسیون های شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه شورای شهر تهران تصویب گردید كه به افرادی كه عوارض صدور پروانه و گواهی های ساختمانی را نقدی پرداخت كنند، تخفیف دهند و امكان تقسیط بدهی آنان نیز برقرار شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران به پیشنهاد كمیسیون های شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه شورای شهر تهران در خصوص ارائه تخفیف به شهروندانی كه عوارض صدور پروانه و گواهی های ساختمانی را نقدا و بصورت یكجا پرداخت كنند، رای مثبت دادند.
محمد سالاری در این راستا اضافه كرد: بر طبق این مصوبه خسارت تأخیر تادیه اسناد نكول شده كه تاریخ سررسید آنها تا آخر سال 1396 است، در صورت پرداخت كل بدهی به صورت نقد و یكجا (شامل اصل و بدهی و خسارت تأخیر تادیه) تا آخر سال 1398 مشمول تسهیلات تشویقی خواهد شد.
وی ادامه داد: در این مصوبه آمده است، اسناد با سر رسید پیش از سال 1390 و كمتر از 1 میلیارد ریال مشمول 70 درصد تخفیف، اسناد با سر رسید پیش از سال 1390 از یك تا 2 میلیارد تومان مشمول 60 درصد تخفیف، اسناد با سر رسید از 1390.1.1 تا 1396.12.26 و كمتر از یك میلیارد ریال مشمول 50 درصد تخفیف و اسناد با سر رسید از 1390.1.1تا 1396.12.26 و از یك تا دو میلیارد ریال مشمول 40 درصد تخفیف می شوند.
سالاری افزود: برمبنای مصوبه سال قبل شورای شهر تهران، میزان تخفیف برمبنای نرخ سود بانكی معادل حدود 15 درصد بود كه با مصوبه امروز شورا، هم شهروندان به پرداخت نقدی عوارض تشویق می شوند و هم روند تكمیل پروژه های عمرانی شهرداری شتاب می گیرد.
بدهكاران به شهرداری تهران در صورت تسویه تا اختتام امسال، مشمول تخفیف می شوند
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، همین طور با تصویب اعضای شورای شهرتهران، شهروندانی كه زیر یكصد میلیون تومان بدهی معوقه و نكول شده به شهرداری تهران دارند، چناچه تا آخر سال 98 نسبت به تسویه اقدام نمایند جرائم تاخیر آنها مشمول تخفیف می شوند.
محمد سالاری رئیس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در جریان بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه نحوه ستاندن مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران پیشنهاد كرد كه شهروندانی كه زیر یكصد میلیون تومان بدهی معوقه و نكول شده به شهرداری دارند چناچه تا آخر سال 98 نسبت به تسویه اقدام نمایند جرائم تأخیر آنها مشمول تخفیف شوند.
بر طبق این پیشنهاد كه به تصویب اعضای شورا شهر رسید، به شهروندانی كه ۲۵ درصد از كل عوارض متعلقه را نقد پرداخت كنند اجازه داده می شود كه الباقی عوارض را تا ۱۲ ماه تقسیط كنند. همین طور افرادی كه ۳۰ درصد فرم اعلام عوارض را نقد پرداخت كنند تا ۱۸ ماه فرصت تقسیط خواهند داشت و كسانی كه به ترتیب 40 و 50 درصد عوارض متعلقه را نقد پرداخت كنند، ۲۴ و ۳۶ ماه فرصت تقسیط الباقی عوارض را خواهند داشت. در تمامی این موارد نرخ سود سالیانه اقساط 50 درصد نرخ سود بانكی خواهد بود.
در تبصره های این لایحه آمده است: مؤدیانی كه بدهی آنها كمتر از 2 میلیارد ریال می باشد، با تشخیص شهردار منطقه می توانند از امكان تقسیط بدهی برمبنای نرخ سود سالانه مندرج در جدول ذیل ماده واحده این مصوبه با مدت زمان بازپرداخت حداكثر 24 ماهه مشروط به پرداخت نقدی 25 درصد از مبلغ بدهی بعنوان پیش پرداخت بهره مند گردند.
تبصره سوم مصوبه ابلاغی به شرح ذیل اصلاح می شود: درصورتی كه مودی مایل باشد بدهی خودرا به صورت نقد و یكجا پرداخت نماید، از تاریخ لازم الاجرا شدن این مصوبه، مشمول پاداش و جایزه خوش حسابی به میزان 20% (بیست درصد) خواهد شد.
تبصره هشتم مصوبه ابلاغی نیز به شرح ذیل اصلاح می شود كه شهرداری تهران مجاز است امور مربوط به تقسیط بدهی مودیان را در صورت انتخاب ایشان بوسیله بانكهای عامل عملیاتی نماید كه در این صورت، بانك طبق ضوابط و مقررات جاری خود نسبت به اعتبار سنجی و ستاندن وثایق لازم اقدام و سپس نسبت به واریز بدهی مؤدی بعد از كسر جایزه خوش حسابی به نفع بانك به حساب درآمد شهرداری اقدام خواهدنمود.
تبصره یازدهم مصوبه ابلاغی بدین شرح اصلاح می گردد كه در صورت عدم پرداخت بموقع هر یك از اقساط توسط مؤدی، بدهی ناشی از قسط مذكور تبدیل به دین حال شده و وفق ماده واحده «قانون استفساریه تبصره الحاقی به ماده دوم (2) قانون اصلاح موادی از قانون صدور چك» مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام به تاریخ 1377.09.21 مشمول خسارت تأخیر تأدیه خواهد بود. خسارت تأدیه اسناد نكول شده یا تعویض شده مؤدیان برمبنای میانگین افزایش فاكتورهای اعلامی یك سال قبل به اضافه آخرین شاخص اعلامی مرجع ذیصلاح قانونی برای هرماه باقیمانده تا زمان وصول محاسبه و دریافت می شود.
تبصره چهاردهم مصوبه ابلاغی به شرح ذیل اصلاح می شود كه در صورتیكه مؤدی مایل به پرداخت نقدی سهم بیشتری از عوارض خود مازاد بر حداقل درصد تعیین شده در جدول مندرج در ماده واحده باشد، از تاریخ لازم الاجرا شدن این مصوبه، مبلغ نقدی مازاد بر حداقل پیش پرداخت تعیین شده، مشمول پاداش و جایزه خوش حسابی به میزان نرخ مندرج در تبصره سوم خواهد شد.
منبع:

1398/10/24
19:10:46
5.0 / 5
4969
تگهای خبر: اعتبار , اقساط , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane