تشكیل تیم نظارت بر مراكز معاینه فنی استان تهران

تشكیل تیم نظارت بر مراكز معاینه فنی استان تهران

بیمه خانه: معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به تشكیل تیم نظارت بر مراكز معاینه فنی استان تهران برای پیشگیری از تخلفات اظهار داشت: هدف ما این است كه برگه معاینه فنی كه در همه شهرستان های استان تهران صادر می گردد كیفیت و استاندار مشابه برگه های معاینه فنی شهر تهران را داشته باشد.محمد رستگاری در گفت و گو با ایسنا با بیان اینكه بر مبنای مصوبه كارگروه كاهش آلودگی هوای تهران تیم نظارت بر مراكز معاینه فنی در استان تهران تشكیل شده است، اظهار نمود: این تیم روزانه از عملكرد مراكز معاینه فنی در استان تهران بازدید می كند تا از تخلفات احتمالی جلوگیری كند.

وی با اشاره به اینكه نماینده استانداری، پلیس، محیط زیست و شهرداری در این تیم حضور دارند، خاطرنشان كرد: اولویت ما مراكز معاینه فنی در استان تهران و بعد شهر تهران است چون كه بر مبنای مشاهدات، تخلفات در استان تهران بیشتر از شهر تهران است.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه طی یك برنامه زمان بندی از كلیه مراكز معاینه فنی استان تهران در شش ماه دوم سال بازدید خواهد شد، اظهار داشت: اگر كاتالیست خودرو خراب یا تقلبی باشد خروجی اگزوز هم با مشكل مواجه می گردد و نمی تواند معاینه فنی را پاس كند.

رستگاری همینطور در پاسخ به این پرسش كه چه تدبیری برای خودروهایی كه از مراكز خارج از تهران برگه معاینه فنی می گیرند ولی در تهران تردد می كنند، در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: این مورد از نظر قانونی مشكلی ندارد. ما باید كاری نماییم كه تمام مراكز معاینه فنی در كشور برگه معاینه فنی استانداردی را به خودروها تحویل دهند و این برگه در همه جای كشور قابل قبول باشد همینطور بر مبنای مصوبه هیات دولت برگه معاینه فنی از هر كجا كه گرفته شود در كل كشور قابل قبول است و ما نمی توانیم فراتر از مصوبه هیات وزیران عمل نماییم ازاین رو برگه معاینه فنی از هر مركز معاینه فنی كه گرفته شود در كل كشور قابل قبول است.

وی در انتها اظهار داشت: هدف ما این است كه برگه معاینه فنی كه برای مثال در شهرستان اسلامشهر صادر می گردد - به جز برگه معاینه فنی برتر - همان كیفیت و استانداری را داشته باشد كه برگه معاینه فنی شهر تهران دارد ازاین رو این مسئله جزو مواردی است كه طی بازدیدهای مشترك به آن رسیدگی می گردد.
1397/09/06
19:01:28
5.0 / 5
5033
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane