رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت خبر داد

استفاده از مواد مخدر توهم زا عامل سرقت تلفن همراه

استفاده از مواد مخدر توهم زا عامل سرقت تلفن همراه

به گزارش بیمه خانه كارآگاه نثاری از دستگیری 2 مرد و یك زن سارق تلفن همراه آگاهی داد و اظهار داشت: متهمان به بهانه كار ساختمانی گوشی همراه مال باخته را سرقت و علت سرقت را مصرف مواد مخدر توهم زا اعلام نمودند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سرهنگ كارآگاه مرتضی نثاری با بیان این خبر اظهار نمود: هفدهم شهریورماه سال جاری فردی با مراجعه به كلانتری ۱۲۷ نارمك اعلام داشت گوشی موبایلش توسط یك خانم و دو مرد سرقت شده است. بعد از ثبت شكایت اولیه پرونده تشكیل شده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی برای رسیدگی تخصصی ارجاع و تیمی از مأموران مبارزه با سرقت های خاص این پایگاه مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند. رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی اظهار داشت: شاكی با حضور در پایگاه چهارم اظهار داشت، شغلم كارگر ساختمانی و نظافت منزل است. ساعت ۱۵۰۰ پانزدهم شهریور ماه در صورتیكه در چهار راه دردشت برای كار در منزل ایستاده بودم دو آقا و یك خانم با یك دستگاه پ ژو نقره ای رنگ به من بازگشت و ادعا كردند كه برای نظافت ساختمانی نیاز به كارگر دارند كه سوار خودروی آنان شده و به آدرس میدان ۵۲ نارمك رفتیم. درب یكی از ساختمان ها را زده و زمانی كه من از خودرو به سمت حمله ور شده و گوشی تلفنم به ارزش حدود ۵۰ میلیون ریال را سرقت و به سرعت سوار بر خودرویشان شدند و از محل گریختند. نثاری اضافه كرد: باتوجه به اظهارت شاكی اكیپی از كارآگاهان به آدرس های اعلامی واقع در چهارراه دردشت و میدان ۵۲ نارمك اعزام و با بررسی و تحقیقات میدانی موفق به شناسایی شماره انتظامی خودرو شدند. این مقام پلیسی، اظهار داشت: با بررسی بیشتر كارآگاهان دریافتند خودرو متعلق به نام خانمی به نام مریم ۲۳ ساله و ساكن اسلامشهر می باشد و تصاویر به دست آمده از مریم به شاكی نشان داده شد و شاكی مریم را بعنوان یكی از سارقان گوشی اش معرفی نمود. وی ادامه داد: باتوجه به شك كارآگاهان به نقش مریم در سرقت گوشی مال باخته، منزل نخستین متهم پرونده در اسلامشهر شناسایی و با ستاندن نیابت قضائی و مریم را در منزلش دستگیر و گوشی سرقتی نیز از آن محل كشف شد. نثاری در ادامه بیان داشت: متهم بعد از انتقال به پایگاه اظهار داشت گوشی را به صورت دست دوم به مبلغ ۲۵ میلیون ریال خریداری و مبلغ آنرا نقدا پرداخت كرده و قادر به معرفی فروشنده نمی باشد.
وی با اشاره به اینكه مریم بعنوان یكی از سارقان مورد شناسایی قرار گرفته بود، در تحقیقات تخصصی به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: با دو نفر به اسامی مسعود ۲۷ ساله و كامران ۳۱ ساله سرقت را انجام داده است. رئیس پایگاه چهارم با اشاره به اینكه شناسایی مخفیگاه دیگر متهمان در دستور كار قرار گرفت، افزود: با بررسی سوابق مسعود مشخص شد وی سابقه دار بود و قبل تر با همین عنوان مجرمانه دستگیر شده است. وی اشاره كرد: در گام بعدی تحقیقات پلیسی مخفیگاه هر دو متهم در اكباتان شناسایی و با دستور قضائی هر دو سارق دستگیر شدند. رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت در آخر اشاره كرد: ضمن اعتراف صریح متهمان به جرم ارتكابی علت و انگیزه سرقت را استفاده مواد مخدر از نوع توهم زا اعلام نمودند و پرونده به دادسرا ارسال و متهمان با دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.
منبع:

1398/10/22
15:55:43
5.0 / 5
4326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane