توقف سامانه هوشمندسازی در قم

توقف سامانه هوشمندسازی در قم

به گزارش بیمه خانه ایسنا/قم معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری قم از توقف سامانه هوشمند سازی در شهر قم آگاهی داد و اشاره كرد: توسعه هوشمند سازی و نصب دوربین ها متوقف شده تا اعتبارات لازم به شهرداری پرداخت گردد و سهم چهل و دو درصدی از ستاندن جریمه ها به شهرداری اختصاص داده شود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، عباس ذاكریان با اشاره به شاخصه های توسعه یافتگی یك شهر، گفت: یكی از شاخصه های توسعه یافتگی یك شهر، هوشمند سازی شهر بوده و شهر قم در چند سال اخیر با سرعت خوبی در این عرصه پیشرفت كرده است.
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری قم تعداد دوربین های فعال سطح شهر را بیشتر از 200 دوربین اعلام نمود و اضافه كرد: هم اكنون 33 دوربین تردد شمار، 110 دوربین نظارتی و 110 دوربین كنترلی در سطح شهر فعال بوده و دوربین های دیگری نیز تا آخر سال نصب و راه اندازی می شود.
ذاكریان تأثیر نصب دوربین ها را در كاهش تصادفات قابل توجه دانست و اشاره كرد: با نصب دوربین های كنترلی در بلوار آیت الله بروجردی شاهد كاهش 99 درصدی تصادفات و صد درصدی فوت به سبب تصادف هستیم.
وی منبع اعتبارات تخصیص داده شده به سامانه نظارتی و هوشمند سازی را تشریح نمود و اضافه كرد: بر طبق قانون 42 درصد ستاندن جریمه ها سهم شهرداری ها است اما هیچ هزینه ای به شهرداری قم داده نمی گردد.
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری قم افزود: برای كاهش تخلفات رانندگی باید در جهت توسعه سامانه های هوشمند كنترل ترافیك هزینه كرده و باتوجه به افزایش نوسانات ارزی نیازمند تخصیص 42 درصد سهمیه شهرداری بوده و شهرداری نمی تواند بدون اختصاص بودجه پروژه اجرا نماید.
ذاكریان افزود: با اینكه سال 97 حدود 9 میلیارد تومان جریمه از تخلفات خودرو های داخل شهر قم ستاندن شده ولی فقط 200 میلیون تومان به شهرداری پرداخت شده و امسال هیچ مبلغی بعنوان سهم شهرداری لحاظ شده در قانون پرداخت نشده است.
وی از توقف سامانه هوشمند سازی در شهر قم آگاهی داد و اشاره كرد: توسعه هوشمند سازی و نصب دوربین ها متوقف شده تا اعتبارات لازم به شهرداری پرداخت گردد و سهم 42 درصدی از ستاندن جریمه ها به شهرداری اختصاص داده شود.
منبع:

1398/10/21
14:31:08
5.0 / 5
4475
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane