تشدید آلودگی هوای تهران طی امروز

تشدید آلودگی هوای تهران طی امروز

بیمه خانه: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران با افزایش غلظت ذرات معلق طی امروز (24 آذرماه) كیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط ناسالم قرار می گیرد.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا بنا بر نتایج حاصل از پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا، در اولین ساعات امروز (۲۴ آذرماه) با برقراری جو آرام و نسبتاً پایدار همراه با غبار صبحگاهی و با آغاز تردد خودرو ها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق خواهیم بود و كیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط ناسالم قرار خواهد گرفت. با تداوم پایداری جو در طول روز شرایط برای پراكندگی آلاینده ها محدود می شود و انتظار می رود در مناطق پرتردد كیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

با افزایش ترافیك شبانگاهی شهر تهران بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و برقراری شرایط ناسالم خصوصاً برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پیش بینی می شود بااینكه در ساعات پایانی امروز (۲۴ آذرماه) افزایش نسبی سرعت باد تا حدودی پراكندگی آلاینده ها را به همراه خواهد داشت.

در صبحگاه فردا (۲۵ آذرماه) همزمان با آغاز تردد خودرو ها، غلظت ذرات معلق افزایش می یابد و كاهش كیفیت هوای شهرتهران را شاهد خواهیم بود. هرچند نسبت به روز گذشته از شدت كمتری برخوردار خواهد بود. در طول روز نیز عدم وزش باد مؤثر و آسمان نیمه ابری، شرایط برای پراكندگی آلاینده ها را محدود می شود و احتمال می رود مشابه امشب در مناطق پرتردد كیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی بماند.

در شامگاه دوشنبه با ازدیاد تردد خودرو ها و انباشت آلاینده ها، برقراری شرایط نامطلوب برای بیشتر مناطق پیش بینی می شود البته با وزش نسبی باد و رشد ابر در اواخر وقت دوشنبه تا حدودی از غلظت آلاینده ها كاسته خواهد شد.

بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران میانگین كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۳ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود. این شاخص الان نیز ۱۴۳ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.
1398/09/24
11:46:51
5.0 / 5
4637
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane