واكنش معاون شهردار تهران به رد استفساریه انتخابات شورایاری ها در مجلس

واكنش معاون شهردار تهران به رد استفساریه انتخابات شورایاری ها در مجلس

به گزارش بیمه خانه معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران به رد استفساریه انتخابات شورایاری ها در مجلس شورای اسلامی واكنش نشان داد.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا محمدرضا جوادی یگانه در آیین تنفیذ احكام بیست و یكمین دوره شهرداران مدارس اظهار داشت: برای تمام شهرداران منتخب حكم شهردار جوان و مشاور شهردار صادر می شود تا با امید و تلاش به سمت داشتن شهر بهتری حركت نماییم.

وی افزود: دانش، تجربه و تعهد در كنار یكدیگر می تواند فرصت مناسبی ایجاد كنند تا در كنار فضای سیاستگذاری از ظرفیت ادوار گذشته هم بهره بگیریم.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این كه آینده شهر تهران ساختنی است و شهرداران مدارس باید در این راه كمك كنند، اظهاركرد: از تمامی همكاران خودم در شهرداری تهران می خواهم كه از مجمع شهرداران مدارس تهران حمایت كنند. امیدوارم شهرداران آینده تهران روزی به این مورد افتخار كنند كه در دوران مدرسه شهردار مدرسه خود بوده اند.

جوادی یگانه در حاشیه برگزاری این مراسم‌ ر جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح شهردار مدرسه از زمان آقای حقانی - اولین معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران - شروع شد. انتخابات شهردار مدرسه بطور قطع تمرینی برای مسئولیت پذیری و مشاركت است اما تفاوت این دوره با دوره های گذشته این است كه ما تنها شهرداران مدرسه را مخاطب قرار ندادیم و به سمت تعاملات مدیریت شهری با شهرداران مدارس حركت كردیم.

وی با اشاره به اینكه شهرداران مدارس با شعاع ۵۰۰ متری محدوده خود شهردار هستند، اظهار داشت: تلاش می نماییم با خانواده شهرداران مدارس هم تعاملاتی را برقرار نماییم همینطور ارتباط میان شهرداران مدارس با سرای محلات برقرار شود. ما می خواهیم دانش آموزان دوستان شهر تهران باشند و مدرسه را با شهر پیوند بزنیم.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران تصریح كرد: شهرداران مدارس می توانند مشكلات مدارس را احصا و اعلام كنند و در شهرداری تهران بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است و اولویت ما كمك به مدارس محروم تحت پوشش و مدارسی كه والدین دانش آموزان از شهروندان بیگانه هستند، است.

جوادی یگانه در واكنش به حواشی به وجود آمده بعد از رد استفساریه انتخابات شورایاری ها در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در مدیریت شهری مصوبات شورای شهر را باید اجرا نماییم. مصوبات شورا بعد از تصویب در صحن به فرمانداری ارسال می شود و فرمانداری هم این مصوبات را تایید می كند. درباره ی انتخابات شورایاری ها سازمان بازرسی ایراداتی را مطرح كرده بود كه بنا بود در دوره چهارم شورایاری ها مصوبات انتخابات این شورا به مجلس ارسال شود اما لایحه انتخابات شورایاری ها از راه شورایاری استان ها تهیه و به مجلس ارسال شده است. ما در مبحث انتخابات شورایاری ها مشكلی نداشتیم و انتخابات قانونی بود.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، در آیین تنفیذ احكام بیست و یكمین شهرداران مدارس از تارنمای شهرداران مدارس رونمایی گردید تا شهرداران مدارس ایده های خویش را در این تارنما بارگذاری كنند.
1398/09/20
17:28:28
5.0 / 5
4741
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane