هوای تهران باردیگر آلوده شد

هوای تهران باردیگر آلوده شد

به گزارش بیمه خانه بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، با افزایش ابرناكی و گاهی بارش پراكنده در خلال امروز (11 آذرماه) همینطور عدم وزش باد مؤثر شرایط برای پراكندگی آلاینده ها فراهم نمی گردد و احتمال می رود به تدریج بر غلظت آلاینده ها افزوده شود.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، بر اساس پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا در اولین ساعات امروز (۱۱ آذرماه) با حاكمیت جو آرام و آسمان ابری و ازدیاد تردد خودرو ها همراه با انباشت آلاینده ها از شب گذشته، غلظت ذرات معلق افزایش می یابد و شاهد برقراری شرایط ناسالم بخصوص برای گروه های حساس در بیشتر مناطق شهر تهران خواهیم بود.

با افزایش ابرناكی و گاهی بارش پراكنده در خلال روز همینطور عدم وزش باد مؤثر شرایط برای پراكندگی آلاینده ها فراهم نمی گردد و احتمال می رود به تدریج بر غلظت آلاینده ها افزوده شود. افزایش حجم ترافیك شبانگاهی و تجمع ذرات معلق سبب كاهش كیفیت هوا و برقراری وضعیت نامطلوب در بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد.

در ساعات پایانی امروز (۱۱ آذرماه) همراه با بارش باران رفته رفته بر سرعت باد افزوده می شود و انتظار می رود تا حدی از غلظت آلاینده ها كاسته شود. تداوم بارش ها و وضعیت جوی مساعد تا بامداد روز سه شنبه (۱۲ آذر ۹۸) سبب می شود كه با وجود آغاز تردد خودرو ها كیفیت هوا در وضعیت مطلوب قرار بگیرد.

طی روز با كاهش سرعت باد پراكندگی آلاینده ها تا حدی محدود خواهد شد. با این وجود غلظت آلاینده ها نسبت به روز گذشته كاسته می شود. در اواخر وقت فردا در ساعات اوج ترافیك شبانگاهی در بعضی مناطق پرتردد، كاهش كیفیت هوا پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت با میانگین ۱۳۳ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و كیفیت هوای الان هم با میانگین ۱۳۷ همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.
1398/09/11
13:45:07
5.0 / 5
4679
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane