سردار معصوم بیگی :

تشریح پیوست حفاظتی ساختمان ها

تشریح پیوست حفاظتی ساختمان ها

به گزارش بیمه خانه رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی کل انتظامی (فراجا) پیوست حفاظتی که یک ساختمان برای دریافت آخر کار نیاز دارد را شرح داد.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردار مهدی معصوم بیگی رئیس پلیس پیشگیری در گفت و گو با شبکه خبر ضمن اشاره به مبحث صدور پیوست حفاظتی برای ساختمان ها اظهار داشت: ظرفیتی در بند «پ» ماده ۱۰۸ قانون برنامه ششم توسعه پیشبینی شده بود که در آنجا گفته شده بود تمامی شهرک ها و مجتمع های اداری، صنعتی و مسکونی و همینطور مراکز عمومی مکلف هستند پیوست حفاظتی و انتظامی را رعایت نمایند.
وی ضمن اشاره به این که هدف از این کار جلوگیری از سرقت بوده است، اظهار داشت: آیین نامه این بند باید توسط فراجا و وزارت خانه های کشور و راه و شهرسازی باید آماده می شد تا به تصویب هیأت وزیران برسید، کارگروه های مختلف تشکیل و این آیین نامه آماده و در انتهای سال گذشته به تصویب هیأت وزیران رسید و اعلام گردید.
رئیس پلیس پیشگیری اظهار داشت: هیأت وزیران فرصتی به فراجا و وزارت خانه های ذکر شده فرصتی دادند تا پیوست ها را ظرف ۳ ماه آماده کنند و از راه وزارت کشور به دستگاه هایی که مرجع صدور پروانه هستند ابلاغ شود.
معصوم بیگی در پاسخ به سوالی در خصوص این که یک ساختمان چه مواردی را باید رعایت کند تا بتواند آخر کار بگیرد، اظهار داشت: موارد متفاوت می باشد، در واقع ساختمان های بالای ۲۰ واحد یک الزاماتی دارد و ساختمان های زیر ۲۰ واحد الزامات دیگر و همینطور مراکز عمومی و پاساژها الزامات دیگری دارند، اما بخشی از الزامات مشترک هستند.
وی اظهار داشت: بعنوان مثال دوربین مداربسته داشتن برای امکان پایش و مدیریت محیط یکی از مواردی است که یک ساختمان بالای ۲۰ واحد (هم اداری و هم مسکونی) باید داشته باشد تا بتواند آخر کار بگیرد.
معصوم بیگی اظهار داشت: بعضی از پارکینگ ها، مجتمع های مسکونی و پاساژها باید پلاک خوان داشته باشند تا اگر خودرویی که اجازه ورود به آن پارکینگ را ندارد بخواهد ورود کند شناسایی شود و از جلوگیری آن به پارکینگ جلوگیری شود و قابل رصد و پیگیری شود.
به گفته رئیس پلیس پیشگیری یکی دیگر از الزاماتی که باید حتما رعایت شود افزایش ضریب ایمنی قفل ها، حفاظ ها و تراس ها است که این موارد به تفکیک برای تمامی مجتمع ها مشخص شده است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که آتش نشانی با نصب حفاظ برای پنجره ها به منظور بسته شدن راه فرار در هنگام آتشسوزی مخالف است، اظهار داشت: مقرراتی که حالا آماده شده است، مقررات ماده ۲۵ ملی ساختمان مقرر است اعمال شود و برای رفع بعضی از موارد مانند همین مبحث درحال مذاکره هستیم، این موارد بسیار محدود است و مشکلی برای آخر کار یک ساختمان ایجاد نمی نماید.


منبع:

1401/04/07
09:32:01
5.0 / 5
165
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane